Dodana: 14 czerwiec 2022 15:15

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2022 15:15

Weekend Bezpiecznej Jazdy 2022 już po raz piąty!

Opanowanie auta w poślizgu, hamowanie awaryjne, a także zawracanie – takie manewry będą opanowywać uczestnicy warsztatów. Skierowane są do kierowców jednośladów kat. A i pojazdów osobowych kat. B. W ramach zajęć uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach w ruchu drogowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 lipca.

motocyklista w lusterku auta

Sobotnie (02.07) zajęcia będą obejmować część teoretyczną i praktyczną. Kierowcy motocykli trenować będą m.in. zawracanie na ograniczonej powierzchni, hamowanie awaryjne oraz prowadzenie motocykla podczas zawracania. Uczestnicy posiadający kat. B prawa jazdy nauczą się m.in. jak opanować pojazd w poślizgu oraz wykonać hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.

Szkolenie obędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku przy ulicy Wiewiórczej 64.

W czasie niedzielnych (03.07) zajęć, które będą odbywały się na torze Białystok, motocykliści będą mieli okazję ćwiczyć jazdę oraz pracę gazem w zakręcie. Kierowcy pojazdów osobowych poznają tajniki ekojazdy oraz wybieranie optymalnego toru jazdy.

Szkolenie poświęcone kierowcom pojazdów osobowych poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy doskonalenia techniki jazdy.

Zajęcia w zakresie jazdy motocyklem przeprowadzi znany w regionie instruktor – Leszek Rzońca.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej WORD, a także pod numerem telefonu: 512 562 880 w godz. 8:00 – 16:00.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do ośrodka osobiście lub przesłać na adres: a.tomczuk@word.bialystok.pl

Warsztaty przeprowadzone zostaną dla 10 kierowców jednośladów kat. A oraz 12 kierowców pojazdów osobowych kat. B.

źródło i fot.: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook