Dodana: 16 październik 2019 13:14

Zmodyfikowana: 16 październik 2019 13:14

Stypendystka Fulbrighta na Uniwersytecie w Białymstoku

Natalia Ochman – Amerykanka polskiego pochodzenia spędzi 2 semestry na Uniwersytecie w Białymstoku jako stypendystka programu Fulbright ETA (English Teaching Assistant). Będzie prowadzić zajęcia dla doktorantów i pracowników UwB (przede wszystkim dotyczące pisania i nauczania w języku angielskim), ale też wspierać kadrę w przygotowywaniu anglojęzycznych tekstów.

Ilustracja do artykułu Natalia Ochman_UwB.jpg

Natalia Ochman ukończyła bioinżynierię na Univeristy of Maryland. Ma doświadczenie zawodowe, działała też intensywnie w wolontariacie. W programie Fulbright English Teaching Assistant bierze udział po raz pierwszy. Jak mówi, stypendia Fulbrihghta są bardzo prestiżowe, ale przyznaje, że przyjazd do Białegostoku to dla niej także przygoda.

 

- Lubię podróżować po świecie, lubię spotykać innych ludzi, poznawać nowe dla mnie rzeczy. Zdecydowałam się więc aplikować o stypendium, ponieważ uczenie ludzi angielskiego w innych rejonach świata to wspaniałe doświadczenie. Natomiast Polskę wskazałam, bo tu mam korzenie i chciałabym je zbadać, a wcześniej nie miałam takiej okazji. Będę mogła przez najbliższe miesiące być w kraju, z którego pochodzi moja rodzina.

 

Stypendystów programu Fulbright ETA największa podlaska uczelni gości od roku akademickiego 2015/2016. Do tej pory było ich w sumie pięcioro.

 

Natalię Ochman goszczą dwa wydziały: biologii oraz chemii i to właśnie w tych jednostkach stypendystka zrealizuje większość swoich zajęć.

 

źródło: rzecznik UwB
oprac.ak

 

facebook