Dodana: 7 lipiec 2020 14:36

Zmodyfikowana: 7 lipiec 2020 14:36

Student UMB zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu naukowego

Adrian Janucik, student kierunku Biostatystyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie dla studentów „Doktorat wdrożeniowy”. Laureat przygotował pomysł dotyczący zwiększenia skuteczności stosowanych terapii nowotworowych.

Ilustracja do artykułu Logo UMB.jpg

Opiekunami zwycięzcy konkursu są prof. dr hab. Marcin Moniuszko oraz dr hab. Andrzej Eljaszewicz  z Zakładu Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji UMB. Nagrodzony projekt był animacją wideo przedstawiająca pomysł zastosowania bakterii w terapiach nowotworowych, tak aby zwiększyć skuteczność stosowanych obecnie terapii. Ideą konkursu jest upowszechnianie wśród studentów wiedzy oraz popularyzowanie działalności naukowej.

- Młodzi ludzie są dobrymi obserwatorami i dostrzegają w otaczającej ich rzeczywistości wiele zjawisk lub rozwiązań, które w pewien sposób można usprawnić lub nawet stworzyć zupełnie nowe pomysły. Jeśli taka koncepcja będzie realizowana dwutorowo, czyli w ramach ścieżki naukowej i pracy na rzecz konkretnego przedsiębiorstwa, to jest to właśnie istota doktoratu wdrożeniowego, którą chcieliśmy poprzez nasz konkurs pokazać.- powiedział Michał Polak, wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości - Rywalizacja studentów była zresztą elementem całej kampanii informacyjnej, którą zrealizowaliśmy w środowisku studenckim we współpracy z naszymi partnerami – Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP – dodał.

Konkurs, organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP, zakładał opracowanie pomysłu na wdrożenie – rozwiązujące obecny problem lub usprawniające funkcjonowanie istniejącego już rozwiązania.

Nagrodami w konkursie był sprzęt elektroniczny: tablet Samsung Galaxy S5e z klawiaturą – za I miejsce, czytnik e-booków Kindle 10 – za II miejsce, oraz opaska sportowa Huawei Band 4 Pro – za III miejsce.

źródło/fot.: Rzecznik UMB

oprac. Cezary Rutkowski

facebook