Dodana: 16 maj 2019 09:09

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 09:09

Stalowe mosty z PB w Estonii

Studenci z Koła Naukowego „Konstruktor” z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska reprezentują Politechnikę Białostocką na międzynarodowym konkursie mostów stalowych BRICO 2019 w Estonii. To czwarta edycja konkursu organizowanego przez Board of Civil Engineering Students na Uniwersytecie Technicznym w Tallinie w dniach 13-17 maja.

Czterej studenci na tle metalowych konstrukcji

Dwie czteroosobowe drużyny z Politechniki Białostockiej zaprojektowały i wykonały specjalnie na te zawody konstrukcje. Każdy z mostów o rozpiętości 5 metrów i maksymalnej wysokości 2 metrów ma za zadanie przenieść 1000 kg obciążenia pionowego przy jak najmniejszym ugięciu konstrukcji. Ponadto w konkursie ważna jest oryginalność i estetyka wykonanych modeli.

W poprzednich edycjach studenci SKN „Konstruktor” zajmowali miejsca na podium: I miejsce w roku 2017 oraz III – w  2018.

Stalowe konstrukcje konkursowe wykonała firma Metal-Fach z Sokółki. Przygotowanie konstrukcji mostu na zawody w Tallinie wsparł finansowo także Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta. W gronie sponsorów znalazła się również  firma Budrex-Kobi należąca do grupy UNIBEP.

Źródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook