Dodana: 17 czerwiec 2022 09:30

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2022 08:59

Rogata Karta Rowerowa!

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej i chcesz jeździć rowerem lub hulajnogą elektryczną, a nie masz jeszcze karty rowerowej? Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku rozwiąże ten problem! Będzie organizował egzaminy dla osób, które chcą zdobyć kartę rowerową, udostępni także materiały do nauki, a w razie potrzeby dodatkowo przeszkoli. Partnerem Strategicznym akcji jest Województwo Podlaskie.

Rogata karta rowerowa

WORD w Białymstoku rozpoczyna zapisy na egzamin na kartę rowerową dla wszystkich chętnych. Pierwsze egzaminy odbędą się w środę i czwartek (29 i 30 czerwca) w miasteczku ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 43 w Białymstoku (ul. Stroma). Egzaminowani przejdą przez część teoretyczna (25 pytań - do zaliczenia trzeba uzyskać 20 prawidłowych odpowiedzi) oraz praktyczną. Będzie się na nią składać przygotowanie roweru do jazdy, reagowanie na znaki drogowe, zmiana pasa ruchu, ósemkę, przejazd przez skrzyżowanie równorzędne, slalom oraz hamowanie w polu końcowym.

Każdy może przygotować się do egzaminu, przeglądając materiały edukacyjne dostępne na stronie internetowej WORD Białystok, oraz bazę pytań – 100 zagadnień, z których ułożony zostanie test.

Koszt egzaminu, wydania karty rowerowej oraz certyfikatu to 100 zł. Jeżeli kandydat nie jest pewien swoich sił i chce skorzystać ze szkolenia, to WORD zorganizuje dodatkowe zajęcia online przygotowujące do egzaminu (koszt szkolenia 100 zł).

Kolejne terminy szkoleń i egzaminów zaplanowane są na ostatnie dni sierpnia. W razie potrzeby WORD zorganizuje dodatkowe egzaminy i szkolenia w lipcu i sierpniu także na wyjeździe (w miastach powiatowych województwa podlaskiego). Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego planowane jest zorganizowanie szkoleń i egzaminów na kartę rowerową także dla dzieci z Ukrainy w ich języku.

Więcej informacji, a także zapisy na szkolenia i egzaminy dostępne są na stronie internetowej WORD Białystok, a także pod numerem telefonu: (85) 743-26-24 oraz poprzez kontakt mailowy: a.tomczuk@word.bialystok.pl.

 

źródło i fot.: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook