Dodana: 3 luty 2021 10:01

Zmodyfikowana: 3 luty 2021 15:23

Rekrutacja na Białostocki Uniwersytet Dziecięcy PB

Rusza 12. edycja projektu „Politechnika Białostocka – Białostocki Uniwersytet Dziecięcy” (PB BUD). Na zajęcia z przedmiotów ścisłych, w tym automatyki i robotyki, mogą się zapisać uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Rekrutacja – wyłącznie drogą elektroniczną – odbędzie się 9 lutego br.

Chłopiec trzyma laptop z animacjami na monitorze. Obok napis Politechnika Białostocka Białostocki Uniwersytet Dziecięcy

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Obecnie PB BUD funkcjonuje w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który ukończyło blisko 1600 małych absolwentów.

Głównym celem PB BUD jest wspieranie edukacji młodzieży szkolnej oraz rozbudzanie w nich ciekawości naukowej i zainteresowania przedmiotami ścisłymi. W ramach uniwersytetu organizowane były zajęcia z zakresu nauk technicznych, w tym automatyki i robotyki, zajęcia z matematyki i podstaw programowania, historii architektury, projektowania, dziennikarstwa radiowego oraz, w ramach współpracy z partnerami, z pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa, finansów czy sztuki. Każdego roku oferta PB BUD jest modyfikowana i poszerzana.

W roku akademickim 2020/2021 w ramach PB BUD naukę rozpocznie 40 małych żaków, którzy zgłębiać będą tajniki nauk ścisłych. Rekrutacja odbędzie się we wtorek (9.02). Zajęcia rozpoczną się w marcu.

- Startujemy online. Jeśli będzie taka możliwość z pewnością zaprosimy uczestników projektu do udziału również w zajęciach stacjonarnych. Tymczasem, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, zdecydowaliśmy się na spotkania z naszymi najmłodszymi studentami przez Internet – mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB.

Warsztaty odbędą się w czasie rzeczywistym, przy wykorzystaniu aplikacji MS TEAMS.

Instrukcja dot. zapisów, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie PB BUD

 

źródło/fot.: Politechnika Białostocka

oprac.: Władysław Tokarski

red.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook