Dodana: 23 styczeń 2019 10:11

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2019 10:14

Rakietowe ferie w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

Ferie zimowe są doskonałym czasem na spróbowanie czegoś nowego. A gdyby tak zbudować własną rakietę i wystrzelić ją ku niebu? Wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w roli młodego konstruktora, zapraszamy 30 stycznia do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego na niezwykłe warsztaty z modelarstwa kosmicznego dla dzieci i młodzieży.

Ilustracja do artykułu warsztaty rakietowe.jpg

Podczas warsztatów uczestnicy zbudują proste w obsłudze modele. Każdy będzie mógł skonstruować własną rakietę wyposażoną w silnik, którą pod koniec spotkania wystrzeli ku gwiazdom!  A wszystko to pod okiem instruktorów Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Warsztaty są alternatywną propozycją spędzenia środowego popołudnia. Oprócz dobrej zabawy, zajęcia uczą cierpliwości i dokładności. Mogą też wciągnąć w świat aeronautyki na dłużej.


Zakres warsztatów
Podczas zajęć uczestnicy skonstruują bardzo lekkie, napędzane silnikami sportowymi klasy A (małe) modele, które lądują na taśmach. Silniki są wymienne i jednorazowe, modele można używać wielokrotnie.


Koszt
Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów (60 zł). Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach, rakiety stają się własnością uczestników.


Prowadzący
Zajęcia poprowadzą instruktorzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego (www.rakiety.org.pl)


Adresaci
Warsztaty skierowane są do dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej ale też do wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym. Dzieci w wieku do 12 lat prosimy o pojawienie się z opiekunem. Osoby powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować model.


Termin
30 stycznia w godz. 13.00 – 16.00.


Nie warto zwlekać z zapisami, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy TUTAJ.

facebook