Poznaj ofertę pracodawców. Targi Pracy na Politechnice Białostockiej
Kilkudziesięciu pracodawców oraz setki ofert dla studentów i absolwentów uczelni technicznych – tak wygląda kolejna edycja Targów Pracy, zorganizowanych przez Biuro Karier Politechniki Białostockiej.
Targi na wydziale elektrycznym PB dały się już poznać jako najskuteczniejsza forma promocji w środowisku akademickim, połączona z rekrutacją kandydatów oraz wzajemną wymianą informacji pomiędzy studentami i pracodawcami. Coroczna impreza obfituje w oferty pracy, staży i praktyk dla studentów i absolwentów PB i często staje się inspiracją do planowania kariery i efektywnego spędzenia wakacji. Z kolei dla pracodawców to sposób na znalezienie młodych ludzi, odpowiadających ich potrzebom kadrowym. Wśród uczestników tegorocznych targów znalazły się m.in. firmy: AC SA, British American Tobacco Polska, Danwood, Fabryki Mebli FORTE, IKEA Industry Orla, Pronar czy Rosti Poland. W imprezie tradycyjnie już uczestniczy też spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, który od dawna współpracuje z Politechniką Białostocką na różnych polach, również poprzez Biuro Karier.
- Regularnie uczestniczymy w tych targach, bo musimy myśleć o przyszłych kadrach – mówi Iwona Chilimoniuk, dyrektor ds. personalnych w KAN. – Tym bardziej, że to właśnie głównie z Politechniki Białostockiej rekrutują się inżynierowie, na których nam szczególnie zależy. Stawiamy na absolwentów uczelni, dobrze przygotowanych merytorycznie i ze znajomością języków obcych. W zamian najlepszym oferujemy zdobywanie doświadczenia w międzynarodowej korporacji, możliwości rozwoju i doskonalenie języka w praktyce.
Doświadczenie w Kan można zdobywać m.in. poprzez praktyki wakacyjne, realizowane w ramach programu „PRAKTYKI W KAN – ułatwimy Ci start w przyszłość!”. Żywym przykładem skuteczności takiego programu na tegorocznych targach byli młodzi pracownicy KAN, absolwenci PB, którzy opowiadali zainteresowanym o przebiegu praktyk i o tym, dlaczego zdecydowali się na pracę w spółce.
- Dla mnie, jako absolwenta branżowego kierunku studiów (Inżynieria Środowiska) praktyki w KAN były idealnym miejscem do szczegółowego zapoznania się z profilem firmy i jej działalnością – mówi Grzegorz Warwiński, doradca techniczny KAN. - Od początku miałem przydzielonego opiekuna, na którego wiedzę i wsparcie zawsze mogłem liczyć, a większość praktyk spędziłem w dziale technicznym, gdzie praca polega na doradztwie, wsparciu klientów i handlowców, szkoleniach oraz bezpośredniej współpracy z innymi pionami firmy.
Również praca w KAN spełniła oczekiwania młodego absolwenta PB.
- Zaproponowano mi ciekawe stanowisko z perspektywą dalszego rozwoju, gdzie obecnie zajmuję się wsparciem technicznym klientów zagranicznych – dodaje Grzegorz Warwiński. - To gwarantuje mi dalszy rozwój, wiąże się z częstymi wyjazdami zagranicznymi, gdzie reprezentuję firmę na targach handlowych i prowadzę szkolenia techniczne dla klientów.
Jedną z najnowszych form współpracy Kan z Politechniką są staże dla studentów IV roku.
- To forma adresowana do osób rzeczywiście zainteresowanych pracą w takiej firmie jak, KAN - zdeterminowanych i ambitnych. Na tej zasadzie - dwaj byli studenci wydziału mechaniki i inżynierii środowiska PB po zakończeniu takich staży pracują już w KAN na umowę o pracę w dziale technologicznym i w dziale projektowym – dodaje Katarzyna Charkiewicz z działu personalnego KAN.
Dodatkową atrakcją przyciągającą zwiedzających do stoiska KAN był konkurs wiedzy o spółce w połączeniu z ruletką. Odpowiedzi do konkursu zawarte były w katalogach KAN, rozdawanych przez spacerujących po targach mimów.