Dodana: 6 maj 2019 15:45

Zmodyfikowana: 6 maj 2019 15:45

Ponad 13 mln złotych dla UMB

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzyma ponad 13 mln złotych wsparcia z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach dwóch konkursów na Zintegrowane Programy Uczelni.

Ilustracja do artykułu dentysta-pixabay-drshohmelian.jpg

Finansowanie przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na dwa projekty uczelni. Pierwszy pn. „Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym” (ZPU II) – o wartości 9 238 552,86 zł -  ma na celu dostosowanie programów studiów do potrzeb gospodarki i społeczeństwa poprzez działania skupiające się na cyfryzacji i wprowadzeniu nowych metod nauczania. To m.in. skanowanie wewnątrzustne, projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem technik cyfrowych, planowanie zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania komputerowego, wykonawstwo uzupełnień protetycznych w technologii drukowania 3D - na kierunku lekarsko-dentystycznym i kierunku techniki dentystycznym. W planach jest także utworzenie nowego kierunku higiena stomatologiczna.

Drugi projekt pn. „Mamy POWER - inwestujemy w kompetencje regionu” (ZPU III) o wartości 4 560 871,37 zł - obejmuje poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej UMB w zakresie podniesienia kompetencji kadry dydaktycznej i administracyjnej UMB.  Realizowane będa zajęcia warsztatowe ze studentami, przeprowadzane zadania praktycznych i wizyty studyjne. W planach są także staże studencke oraz dostosowanie czterech kierunków studiów do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego.

Realizacja projektów rozpocznie się 1 października 2019 r.

Wsparcie otrzyma 834 osób, w tym: 730 studentów, 49 pracowników kadry dydaktycznej oraz 55 pracowników kadry administracyjnej.

mat. UMB

facebook