Dodana: 13 styczeń 2020 12:07

Zmodyfikowana: 13 styczeń 2020 12:07

Podróż wśród słów i obrazów... Marek Zagańczyk gościem styczniowej Prelekcji Mistrzów na UwB

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na pierwszą w Nowym Roku mistrzowską prelekcję. Jej autorem będzie Marek Zagańczyk, który opowie „O pisaniu z podróży”. Spotkanie rozpocznie się 14 stycznia o godz. 11.30 w sali 94 (Plac NZS 1).

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Marek Zagańczyk to eseista, redaktor, wydawca, wieloletni zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”, kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza, a także edytor jego dzieł zebranych.

 

Spod pióra Marka Zagańczyka wyszło kilka tomów szkiców: „Krajobrazy i portrety” (1999), „Droga do Sieny” (2005), „Cyprysy i topole” (2012), „Berlińskie widoki” (2019).

Cykl wykładów pod nazwą Prelekcje Mistrzów realizowany jest na Wydziale Filologicznym UwB od maja 2017 roku. Skierowane są one przede wszystkim do studentów humanistów, doktorantów oraz uczniów poszukujących możliwości spotkania z wybitnymi przedstawicielami nauki i kultury. Gośćmi prelekcji byli już m.in. prof. Anna Legeżyńska, prof. Zygmunt Saloni czy Antoni Libera. Wstęp na spotkania jest wolny.

źródło: rzecznik UwB

facebook