Dodana: 11 maj 2019 07:49

Zmodyfikowana: 11 maj 2019 07:49

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy kontra sztuka

„Czy sztuka współczesna może zachwycić dziecko? Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Chociaż sztuka współczesna może wydawać się onieśmielająca i za trudna, by pokazywać ją najmłodszym, jesteśmy pewni, że właśnie ci odbiorcy przyjmą ją bez zahamowań - przecież >>Każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie<< jak twierdził Pablo Picasso.” - pisze Ewa Solarz, kuratorka wystawy dla dzieci „Wszystko widzę jako sztukę”.

Indeksy Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Będą ją mogli poznać uczestnicy Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Najbliższe spotkanie ze sztuką w Galerii Arsenał w Białymstoku już w sobotę (11 maja, początek godz. 11:00). Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję bezpośredniego kontaktu ze sztuką, co z pewnością pobudzi ich wyobraźnię. A wystawa dostarcza wiele okazji do działania, poznawania i zabawy.

Na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym studiuje  290 małych żaków, uczniów szkół podstawowych. PUD to prowadzony przez Politechnikę Białostocką od 10 lat projekt popularyzujący naukę. Uczelnia rozpoczynała od Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego, który zyskał ogromną popularność, a rekrutacja kończyła się w ciągu kilkudziesięciu sekund. W obecnej edycji udział biorą uczniowie z Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki oraz Sokółki. Warto podkreślić, że Uczelnię w organizacji przedsięwzięcia wspierają władze tych miast.

Kolejne zajęcia w Arsenale i spotkanie ze sztuką 8 czerwca. 25 maja mali studenci powędrują śladami kultury podlaskiej i odwiedzą Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. 1 czerwca zajęcia organizowane wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego pod hasłem: „Kto odblaski nosi bezpieczeństwo podnosi”.

Źródło: Rzecznik Prasowy PB, opr. ms

facebook