Photon zebrał prawie 53 tys. dolarów na Kickstarterze
Prawie 53 tysiące dolarów w ciągu zaledwie 5 tygodni zdobyli twórcy Photona na budowę kolejnych robotów edukacyjnych. Dobiegła końca kampania pierwszego technologicznego projektu z Białegostoku na platformie crownfundingowej Kickstarter. Zbiórka rozpoczęła się 31 maja. Podstawowy cel - czyli 35 tysięcy dolarów - udało się osiągnąć w niespełna tydzień. W sumie projekt wsparły kwotą 52.829 dolarów 322 osoby.
Co możemy powiedzieć? Przede wszystkim: dziękujemy! Za każdą złotówkę, każde ciepłe słowo, każdą rekomendację i po prostu za to, że cały czas byliście z nami. Jesteśmy naprawdę zaszczyceni! - tak ekipa Photona dziękuje za wsparcie na swoim profilu społecznościowym I dodaje: Już dziś bierzemy się do ostrej pracy nad tym, by jak najszybciej oddać Photona w wasze ręce. Wypatrujcie kolejnych updatów - będziemy regularnie komunikować każdy postęp w produkcji.
Photon to robot edukacyjny, dzięki któremu dzieci uczą się programowania. Projekt stworzyli studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej: Marcin Joka (student Wydziału Informatyki, absolwent Wydziału Mechanicznego), Michał Bogucki (absolwent Wydziału Mechanicznego), Krzysztof Dziemiańczuk (student Wydziału Informatyki, absolwent Wydziału Zarządzania), Michał Grześ (student i wykładowca Wydziału Mechanicznego) oraz Maciej Kopczyński (wykładowca na Wydziale Informatyki).
Photon potrafi wiele. Uczy najmłodsze dzieci logicznego myślenia i podstaw programowania. Robot połączony jest ze specjalnie zaprojektowanym oprogramowaniem. Jest bohaterem gry, w której, dzięki działaniom dzieci, podróżuje i poznaje świat. W formie zabawy angażuje najmłodszych do rozwiązywania zadań z zakresu logicznego myślenia, ćwiczeń pamięci i zręczności, podejmowania szybkich decyzji. Wraz z postępem w grze, dzieci zdobywają kolejne punkty i poziomy na rozwój swojego robota, odblokowują również jego nowe czujniki i interakcje.
Przypomnijmy: w 2015 roku twórcy Photona wygrali finały Imagine Cup Poland w kategorii World Citizenship. W tym samym roku zdobyli srebrny medal Grand Prix na targach Brussels Innova za innowacyjny wynalazek technologiczny oraz nagrodę specjalną Thailand Award for Best International Invention. W maju 2016 roku zostali laureatami Podlaskiej Marki Konsumentów.