Dodana: 6 czerwiec 2022 15:59

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2022 09:52

Otwarcie przedszkola w Sztabinie

Zamiast dwóch budynków – jeden większy. Od marca przedszkolaki ze Sztabina mogą ćwiczyć w nowoczesnych salach oraz bawić się nowymi zabawkami. W poniedziałek (6 czerwca) podczas oficjalnego otwarcia wstęgę przecinała Wiesława Burnos, członek zarządu. Inwestycję wsparł samorząd województwa.

kobieta na scenie

Wiesława Burnos podkreśliła jak ważnym oraz potrzebnym elementem edukacji dzieci jest wychowanie wczesnoszkolne.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w otwarciu tej placówki. To niezwykle ważne miejsce, które ma dawać możliwości rozwojowe dzieciom, a także przygotować ich do dalszych etapów edukacji. Jestem przekonana, że teraz przedszkolaki mają ku temu jak najlepsze warunki – mówiła Wiesława Burnos.

Placówka prowadzi trzy grupy przedszkolne: 3-latki, 4 i 5- latki oraz 6-latki. Do marca dzieci uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy ulicy Sportowej i Rybackiej w Sztabinie, teraz uczą się w nowym budynku przy Szkole Podstawowej im. Karola Brzostowskiego.

– Przedszkole funkcjonowało w dwóch lokalizacjach, było to kłopotliwe dla rodziców, którzy niekiedy musieli dowozić dzieci w dwa miejsca – powiedział Marek Marciniak, dyrektor placówki, dodając, że wcześniej pomieszczenia nie były dostosowane do przebywania tam dzieci, teraz są przestronne z nowoczesnym ogrzewaniem, a w salach są łazienki.

DSCF2354.JPG

Budowa przedszkola kosztowała ponad 1,2 mln zł. Pieniądze przeznaczone na ten cel gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W dobudówce gmachu szkoły podstawowej powstały 3 sale zabaw, stołówka, świetlica oraz kuchnia. Dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa zakupiono wyposażenie sal m.in. nowe stoliki i krzesła.

To nie jedyne wsparcie ze strony Województwa Podlaskiego – przedszkolaki mogą korzystać z atrakcyjniejszej oferty przedszkola – zajęć z języka angielskiego, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych, plastycznych z wykorzystaniem robotów Ozobot (np. budowanie makiet z trasami), z robotyki, kodowania, a także programowania. Na rozwijanie uzdolnień i talentów u dzieci przedszkole w Sztabinie otrzymało 83 tys. zł z funduszy europejskich.

Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Szkoła Podstawowa w Sztabinie

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook