Ostatni dzień rekrutacji na Politechnice Białostockiej
W czwartek, 6 lipca kończy się rejestracja na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej na rok akademicki 2017/2018. Uczelnia przygotowała 1765 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i 96 miejsc na studiach stacjonarnych drugiego stopnia.
Od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie - kandydaci na studia pierwszego stopnia mogą wybierać spośród aż 32 kierunków na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej. Więcej informacji: https://irk.pb.edu.pl/
W tym roku nowymi kierunkami (studia stacjonarne I stopnia) są: inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska oraz construction and building systems engineering (prowadzone w języku angielskim).
Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska to kierunek o profilu praktycznym. Umożliwia zawodowe przygotowanie specjalistów w zakresie konserwacji, naprawy maszyn i urządzeń związanych z ochroną zdrowia i środowiska. Absolwenci uzyskują wiedzę z zakresu: elektroniki i elektrotechniki, materiałoznawstwa, inżynierii bioprocesowej, automatyzacji procesów, diagnostyki sprzętu medycznego oraz systemów ochrony środowiska, technologii i instalacji ochrony środowiska, aparatury kontrolno-pomiarowej.
Kandydaci na studia drugiego stopnia mogą wybierać spośród trzech kierunków: zarządzanie, matematyka stosowana oraz management (nowy kierunek prowadzony w języku angielskim na Wydziale Zarządzania). Warto dodać, że na uczelniach technicznych większość studiów drugiego stopnia - magisterskich - rozpoczyna się od semestru letniego (od lutego).
Listy osób przyjętych na studia poznamy 27 lipca.
Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mają szansę na darmowe mieszkanie w akademiku. Uczelnia przygotowała specjalną propozycję dla kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego. Tegoroczni maturzyści, którzy rozpoczną naukę na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2017/2018, będą mogli przez 10 miesięcy - za darmo - mieszkać w domach studenta przy ul. Zwierzynieckiej. To propozycja skierowana do 50 osób, które z maturalnego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym otrzymały co najmniej 85% punktów.
Więcej informacji: http://pb.edu.pl/archiwa/30933
źródło: rzecznik PB
oprac.ak