Dodana: 21 lipiec 2021 09:39

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2021 09:48

Orzełki edukacji w Sztabinie

Gmina Sztabin wprowadzi dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków. Umowę o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z funduszy europejskich podpisali w środę, 21 lipca, wicemarszałek Stanisław Derehajło i Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Teczka papierowa i dwa długopisy

Gmina Sztabin zrealizuje projekt „Orzełki edukacji”. Jest on skierowany do 55 dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie.

- Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie uzdolnień i talentów u dzieci, a także uatrakcyjnienie oferty przedszkola  mówiła Wiesława Burnos.

W ramach tego projektu dla przedszkolaków zostaną zorganizowane zajęcia z języka angielskiego, matematyczno-przyrodnicze, artystyczne, plastyczne z wykorzystaniem robotów Ozobot (np. budowanie makiet z trasami), a także z robotyki, kodowania i programowania.

- Dzieci szybko uczą się w tym wieku, warto to wykorzystać, wprowadzając dodatkowe, ciekawe lekcje  podkreślił Stanisław Derehajło.

Projekt zostanie zrealizowany od września 2021 r. do końca lipca 2022 r. Jego koszt wyniesie prawie 90 tys. zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich przekroczy 83 tys. zł. Został zgłoszony w ramach Lokalnej Grupy Działania Fundusz Biebrzański.

Barbara Likowska-Matys
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook