Dodana: 20 kwiecień 2017 12:02

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2017 08:33

Odkryj tajemnice fizyki podczas bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy

Już 13 i 14 maja w ramach ADAMED SmartUP Academy odbędzie się weekendowy warsztat naukowy dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Tematyką zajęć będzie fizyka, a uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Ilustracja do artykułu ADAMED SmartUP Academy_foto2.jpg

Warsztaty w Białymstoku, organizowane w ramach ADAMED SmartUP Academy, przeznaczone są dla młodych naukowców w wieku 15-19 lat pasjonujących się fizyką. W trakcie zajęć dowiedzą się między innymi na temat wyznaczania ciężaru Ziemi oraz efektów jej ruchu obrotowego, a także poznają właściwości ultra zimnej materii. Warsztaty teoretyczne pogłębią ich wiedzę z zakresu kwantowej budowy atomu i jądra atomowego, efektu Mossbauera i jego zastosowania czy czarnych dziur oraz fal grawitacyjnych. Towarzyszyć im będą także liczne ćwiczenia praktyczne.

ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania.  ADAMED SmartUP Academy to miejsce właśnie dla nich – mówi Anna Kosińska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

W profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach młodzież odkrywać będzie tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszyć będą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów ADAMED SmartUP. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów ADAMED SmartUP Academy. W dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów.

Oprócz warsztatów w Białymstoku, zajęcia weekendowe odbędą się w:

  • Elblągu, 20-21 maja – temat: Chemia
  • Rzeszowie, czerwiec – temat: Biochemia

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie http://academy.adamedsmartup.pl udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.

Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie http://academy.adamedsmartup.pl. To już 3. edycja tego cyklu – zdjęcia z poprzednich można oglądać na fanpage’u ADAMED SmartUP

facebook