Dodana: 30 maj 2019 10:28

Zmodyfikowana: 30 maj 2019 20:06

Od dziś białostockie Juwenalia! Marszałek zaprasza na studenckie świętowanie

Uwaga - nadchodzą Juwenalia! Od dziś, tj. czwartku (30 maja br.) studenci przejmują Białystok. Partnerem tegorocznego święta białostockich żaków jest Województwo Podlaskie.

Ilustracja do artykułu juwealia2019.jpg

 Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2019 rozpoczęły się 30 maja (czwartek) na placu NZS w Białymstoku corocznym przekazaniem kluczy do miasta i studencką paradą. Następnie święto przeniosło się do kampusu Politechniki Białostockiej (ul. Zwierzyniecka). Tego wieczoru zagrali: BRAThANKI, Enej, Miły Pan, Grubson i  Smolasty.    

Po raz pierwszy na Juwenaliach w Białymstoku, w piątek (31 maja br.) zagra zespół Ich Troje, a także Ted Nemeth, Borys LBD i oczywiście - Kult. Tego dnia odbędzie się także finał Miss Studentek Juwenalia Białystok 2019, których sesje można zobaczyć na FB - link do albumu.

Wśród sobotnich gwiazd na scenie zagrają: Nocny Kochanek, Dwa Sławy, Łobuzy, Fiłoń oraz Krzysztof Krawczyk.

Partnerem Juwenaliów Białystok jest m.in. Województwo Podlaskie, które wsparło studenckie święto kwotą 40 tys. zł. Do udziału w białostockim świętowaniu zachęca osobiście Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Szczegóły na stronie białostockich Juwenaliów - https://juwenalia.bialystok.pl oraz na funpage organizatora - https://www.facebook.com/JuwenaliaBialystok/.

 

mn

facebook