Dodana: 8 lipiec 2020 09:12

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 09:12

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”

W środę (1.07) rusza nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” . To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wsparciem objętych może zostać 4,6 miliona uczniów w całym kraju.

Ilustracja do artykułu colored-pencils-168392_1920.jpg

Wniosek o świadczenie można składać online od 1 lipca przez portal Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. 
Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

 

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

 

Więcej informacji na stronie (link do strony): Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 

 

źródło: MRPiPS
oprac. Aneta Kursa
fot.pixabay

facebook