Dodana: 10 styczeń 2020 10:03

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2020 10:03

Najlepsze podlaskie szkoły średnie według rankingu Perspektywy 2020

Białostockie II Liceum Ogólnokształcące zwyciężyło w tegorocznym rankingu miesięcznika Perspektywy w zestawieniu wojewódzkim. Na podium, I Społeczne LO Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” zmieniło I LO, które w tym roku spadło na 3. miejsce.

Ilustracja do artykułu matura SLO.jpg

Społeczne LO odnotowało też największy awans w rankingu ogólnopolskim – z 69. pozycji w ub. roku, na 38. w tegorocznym zestawieniu. Szkoła przy Fabrycznej wygrała również w wojewódzkim rankingu liceów z najlepszymi wynikami matur, zajmując na liście ogólnopolskiej 31. miejsce. 

- Wyniki rankingu są dobrym momentem na podsumowanie i refleksję. Tegoroczny rezultat bardzo nas cieszy, myślę, że absolwenci, którzy uzyskali takie wyniki maturalne będą znakomicie radzili sobie z wyzwaniami współczesnego świata. Przyjemna jest też myśl, że my nauczyciele przyczyniliśmy się do ich sukcesu – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka I SLO.

W ogólnopolskim zestawieniu awansowało również I LO im. Adama Mickiewicza, zaś Zwycięskie II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej spadło w rankingu o 3 miejsca, zajmując 34 lokatę.

Podobnie, jak w ubiegłym roku,  4. miejsce w rankingu wojewódzkim zajęło I LO w Łomży, a 5. miejsce - I LO z oddziałami dwujęzycznymi w Suwałkach.

W rankingu techników 2020 w Białymstoku najlepsze okazało się Technikum Elektryczne (27. miejsce). W pierwszej setce zestawienia ogólnopolskiego ulokowały się też: Technikum Leśne z Białowieży (32. miejsce), Technikum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Czyżewa (51. miejsce) oraz Technikum Handlowo-Ekonomiczne z Białegostoku (62. miejsce).

W ogólnopolskim rankingu pierwsze miejsce wśród liceów zajęło Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie okazało się najlepszym technikum. 

Miesięcznik „Perspektywy" opublikował rankingi już po raz 22.Kapituła brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. 

facebook