Dodana: 14 październik 2019 14:52

Zmodyfikowana: 14 październik 2019 14:59

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Obchodzony dziś – 14 października – Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wręczenia nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom i nauczycielom jednostek oświatowych z regionu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Podlaskiego. Przekazali je wicemarszałek Marek Olbryś i członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: Wiesława Burnos oraz Marek Malinowski.

Ilustracja do artykułu Nagrody dla nauczycieli i dyrektorów podlaskich jednostek oświatowych (26).jpg

Tegoroczne nagrody przyznano pięciu osobom. Są to:

  • Bernard Zbigniew Kossakowski – dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży;
  • Lidia Kłoczko – dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach;
  • Bożena Arcimienko – nauczycieli przedmiotów zawodowych w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku;
  • Joanna Stabińska – nauczyciel konsultant w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach;
  • Iwona Puciłowska – konsultant ds. szkolnictwa zawodowego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

Marek Malinowski, składając jak najlepsze życzenia nagrodzonym, podziękował za wkład w rozwój podlaskiej oświaty.

– Każdy, kto ma dzieci, czegóż sobie życzy – zdrowia i dobrego wykształcenia – Marek Malinowski odniósł się do sfer, które ma pod swoją pieczą. – Państwo w tym drugim aspekcie macie wielkie zasługi i za to Wam dziękujemy.

Marek Olbryś życzył przedstawicielom podlaskiej oświaty dużo wytrwałości, odporności na stres i życzliwości od ludzi i władz.

– To piękny, ale wymagający zawód. Chcący się w nim spełnić, zmuszeni są do wielu wyrzeczeń i pozanormatywnych godzin pracy – mówił wicemarszałek. – My będziemy Państwa wspierać, to możemy obiecać i zagwarantować, że jesteście pod naszą dobrą jurysdykcją.

Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP, przypomniała, że - zwane dziś potocznie Dniem Nauczyciela - święto upamiętnia powołanie 14 października 1773 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.  Ustanowiono je w 1972 r., od 1982 r. obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

ms

facebook