Dodana: 2 czerwiec 2022 08:54

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2022 09:09

Nadanie imienia przedszkolu w Siemiatyczach

Międzynarodowy Dzień Dziecka stał się okazją, aby nadać imię Przedszkolu Gminnemu w Siemiatyczach. W środowe południe (01.06) w uroczystych obchodach wzięli udział wychowankowie przedszkola, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz oraz okoliczni mieszkańcy. Uczestniczył w nich również wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Miejsca Marzeń-9941.jpg

Gry i zabawy oraz występy artystyczne uświetniły dzieciom ich święto. Siemiatycka placówka otrzymała imię „Magiczne Miejsce”, które jest adekwatne do radosnej atmosfery, jaka w niej panuje na co dzień. 

Barbara Dłuska, dyrektor przedszkola, podkreśliła, że przyjazny klimat tego miejsca, jest zasługą wychowawców oraz rodziców.

– Dzieci obchodzą dzisiaj swoje święto. To oni są bohaterami tej uroczystości! – powiedziała Barbara Dłuska.

Podczas uroczystości wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz zaznaczył, że edukacja przedszkolna jest najważniejszym etapem w życiu dziecka. Dodał, że tutaj dzieci wprowadzane są w świat nauki, zabaw, ale też pierwszych zasad życia społecznego.

– Te wszystkie występy, uśmiechy dzieci świadczą, że jest to naprawdę magiczne miejsce, do którego dzieci z chęcią wracają. Ale jest to też ogromne wyzwanie dla wychowawców, pedagogów, dla rodziców do tego, żeby przygotować dzieci do pójścia do szkoły podstawowej – powiedział wicemarszałek, dziękując opiekunom za olbrzymią pracę na rzecz rozwoju podopiecznych.

Miejsca Marzeń-9987.jpg

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego wręczył całej społeczności przedszkola upominki: maskotki żubra, które są nawiązaniem do walorów przyrodniczych regionu oraz książeczki autorstwa Tomasza Samojlika o przygodach żubra Pompika.

Wśród uczestników uroczystości byli m.in. Edward Krasowski, wójt gminy Siemiatycze, bp Piotr Sawczuk, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej, Warsonofiusz, prawosławny biskup siemiatycki, podlascy parlamentarzyści, lokalni samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionej z samorządem siemiatyckim niemieckiej gminy Gransee oraz licznie przybyli rodzice.

Przedszkole Gminne w Siemiatyczach powstało i rozwijało się w dużej mierze za sprawą dotacji unijnych. Dzięki programowi regionalnemu placówka otrzymała ponad 2,7 mln zł, za które przystosowano budynek dawnego gimnazjum na potrzeby przedszkola, wybudowano wewnętrzny i zewnętrzny plac zabaw oraz cztery sale dydaktyczne. Dodatkowo budynek dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Miejsca Marzeń-9918.jpg


Cezary Rutkowski
red. i fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook