Dodana: 27 kwiecień 2021 08:53

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2021 10:26

mPotęga po raz ósmy – dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno, jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować w ramach Programu mPotęga. Wniosek będzie można złożyć online do 10 maja.

Mężczyzna w młodym wieku w okularach pochyla się nad czwórką piszących dzieci

Nauczyciele i wszystkie osoby, które chcą się dziś zaangażować w promocję edukacji matematycznej są w tej chwili w trudnej sytuacji. Podobnie dzieci, zmęczone brakiem zajęć w szkole. Wierzymy jednak, że kreatywność w nauczaniu może być na to receptą. I do tej kreatywności bardzo zachęcamy – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji.

W tegorocznej, ósmej edycji, Fundacja mBanku, organizator konkursu, dostosowała formułę programu do obecnej sytuacji pandemicznej. Wnioski można składać całkowicie online, a dofinansowanie mogą uzyskać także pomysły uwzględniające nauczanie zdalne.

Założenia programu:

  • Działania projektowe mogą być skierowane do dzieci uczących się w klasach 4-8 szkoły podstawowej.
  • Wnioski można składać do 10 maja przez formularz online.
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i fundacje oraz pasjonaci matematyki jako grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł, w zależności od grupy wiekowej uczestników.

Kontakt do organizatora konkursu: kontakt@mpotega.pl, tel: 500 791 442.

Więcej informacji znajduje się na stronie mPotęga.

***

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga, w ramach którego wsparcie uzyskało ponad 1 mln uczniów w 1000 projektów na kwotę blisko 6 mln zł dofinansowania.

 

źródło: Program mPotęga
oprac.: Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook