Dodana: 14 styczeń 2020 08:25

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2020 08:25

Matematyka stosowana z indeksem na PB - konkurs

Indeks na studia przed maturą? To realne, zwłaszcza dla tych, którzy lubią matematykę. Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM, działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, zaprasza do udziału w konkursie "Matematyka stosowana".

Ilustracja do artykułu Matematyka stosowana01.png

To już piąta edycja konkursu, w którym uczniowie, wykazując się umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce, zdobywają indeksy na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzony na Politechnice Białostockiej. Konkurs jest też niezwykłą okazją, by poznać wykładowców i uczelniane laboratoria, w których podczas finałowych zmagań drużyny prowadzą obliczenia i doświadczenia.

Do rywalizacji mogą przystąpić zarejestrowane dwuosobowe drużyny. W ich skład mogą wejść zarówno tegoroczni maturzyści, jak i młodsi uczniowie - oni także, jeśli zostaną laureatami i zdadzą maturę, mogą zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach. Członkowie drużyn mogą być uczniami różnych szkół.

Rejestracja potrwa jeszcze kilka dni - do 17 stycznia. W ubiegłym roku zgłosiło się ok. 100 drużyn.

Formularz rejestracyjny- link do strony konkursu.

Konkurs ma ciekawą formułę: na początku uczestnicy otrzymują dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami, by móc się przygotować do kolejnych etapów. Etap pierwszy obędzie się pod koniec lutego (24-28 lutego) i będzie polegał na rozwiązaniu quizu (indywidualnie przez każdego uczestnika). Na drugim etapie - praktycznym - zespoły na poszczególnych wydziałach uczelni będą rozwiązać zadania przygotowane przez nauczycieli akademickich.

Harmonogram konkursu "Matematyka stosowana":
•    17 stycznia 2020 r. - ostateczny termin rejestracji drużyn dwuosobowych;
•    24 - 28 luty 2020 r. - I etap konkursu;
•    11-12 marca 2020 r. - II etap konkursu.

źródło: UwB

facebook