Dodana: 22 styczeń 2020 09:21

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2020 11:23

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Na ludowo, artystycznie lub balowo – zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez podlaskie instytucje kultury na ferie zimowe 2020r.

Ilustracja do artykułu kuferek1-269x300.jpg

Muzeum Podlaskie 
Zajęcia dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych odbywają się w Ratuszu, Muzeum Historycznym, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego … Na uczestników czeka m.in. układanie puzlii, przygoda z mandalą, a także doskonalenie sztuki kaligrafii.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury 
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy ze szkół, świetlic, klubów osiedlowych do skorzystania z szerokiej oferty zajęć zimowych dla dzieci w ramach Ferii z WOAK-iem. W tym roku wśród propozycji są bale karnawałowe, zajęcia plastyczne, spotkania wokół folku oraz warsztaty wokalno-aktorskie.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
„Ferie na ludowo” to propozycja Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Zajęcia w Skansenie odbywają się w dwóch odsłonach. Pierwszy tydzień upłynie pod znakiem tkactwa, drugi związany będzie z zimą na podlaskiej wsi. Zaprezentowane zostaną wystawy stałe we wnętrzach zabytkowych budynków, będą warsztaty i, tradycyjnie już, pokaz sokolniczy oraz ognisko. Ferie w PMKL zaczną się 20 stycznia.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ 

Książnica Podlaska
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza młodych Czytelników do udziału w zajęciach, zorganizowanych w ramach akcji „Ferie w bibliotece”. W dniach 20.01-02.02.2020 r., w filiach Książnicy Podlaskiej na terenie całego miasta czeka na młodych Czytelników moc atrakcji: warsztaty, zajęcia literackie, plastyczne i teatralne, gry i zabawy, spotkania autorskie, wspólne czytanie książek.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Ośrodek"Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"
W sejenńskiej Białej Synagodze już 29 stycznia wystapią  Natalia Przybysz i Raphael Rogiński. Natalia Przybysz to głos wyjątkowy w polskiej muzyce, nie tylko w brzmieniu, ale też w bezpośrednim wyrazie swoich przekonań. Raphael Rogiński to wirtuoz i twórca swoistego brzmienia gitary elektrycznej. Absolutnie wyjątkowy duet znany z zespołu Shy Albatross, w wykonaniu którego usłyszymy akustyczne odsłony utworów m.in. Shy Albatros, Davida Bowiego, Niny Simone, Wandy Warskiej, Terry’ego Calliera, jaki i wiele innych muzycznych niespodzianek. 
Więcej informacji znajduje się TUTAJ

 

oprac.ak

facebook