Dodana: 22 luty 2021 09:36

Zmodyfikowana: 22 luty 2021 09:36

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rekrutuje - do 28 lutego!

Politechnika Białostocka zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia z marketingu, finansów i zarządzania. Rekrutacja do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) trwa do końca miesiąca. W programie są także spotkania dla rodziców.

Plakat informujący o rekrutacji na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla dzieci, prowadzony m.in. przy Politechnice Białostockiej.

W marcu rusza semestr letni, z zajęciami skierowanymi do uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Młodzi studenci poznają m.in. „finanse dla sprytnych”, podstawy komunikacji w biznesie czy tajniki bycia liderem.

- Dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe, wybierają produkty. Ważne jest, by uczyć je racjonalnego podejścia do zakupów, warto także rozbudzać w nich przedsiębiorczość – podkreśla dr Marta Jarocka, koordynatorka EUD z ramienia Politechniki Białostockiej.

Na semestr składa się sześć spotkań online, trwających po dwie godziny lekcyjne. Każde zajęcia to wykład połączony z warsztatami, prowadzony przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów.

Równolegle w ramach EUD będą odbywały się spotkania z rodzicami i opiekunami na temat wychowania i kształtowania postaw dzieci, m.in. o zarządzaniu emocjami oraz wykorzystywaniu nowoczesnych technologii we wspomaganiu rozwoju dziecka.

Rekrutacja do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego przy Politechnice Białostockiej trwa do 28 lutego. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

źródło/fot.: Politechnika Białostocka

oprac.: Władysław Tokarski

red.: Barbara Likowska-Matys

facebook