Ekonomia dla uczniów… i rodziców
Można dowiedzieć się, jak gospodarować czasem , co to jest marketing, czy warto powierzyć pieniądze bankom, jak skutecznie zarządzać czasem przeznaczonym na naukę - Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zaprasza uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia. Spotkania odbędą się w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w tym roku.
Zaplanowano sześć spotkań, każde będzie trwało dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów - składające się z wykładów i części warsztatowej - prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD dostaną specjalne indeksy, w których będą zbierali wpisy wykładowców. Najpilniejsi na koniec otrzymają certyfikaty z wyróżnieniem.
W czasie zajęć dzieci nudzić nie będą się też rodzice, dla których przygotowano osobne wykłady. Opiekunowie dowiedzą się m.in. jak pobudzić kreatywność dziecka i jak od najmłodszych lat kształtować jego świadomość konsumencką.
Zimowa edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku rozpoczyna się 4 listopada. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną do29 października 2017.
Szczegóły - tematy i terminy zjazdów - można znaleźć na stronie Wydziału Inżynierii Zarządzania PB.
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy funkcjonuje od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w siedmiu polskich miastach:
- w Warszawie (przy SGH),
- w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach),
- w Poznaniu (przy UE w Poznaniu),
- we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu).
- w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim),
- w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej),
- w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej).
Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów.
Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK Grupa SantanderMinister Edukacji Narodowej objął przedsięwzięcie Patronatem Honorowym.