Dodana: 9 marzec 2022 14:24

Zmodyfikowana: 9 marzec 2022 14:27

Dzień otwarty na kampusie przy Zwierzynieckiej

Po raz pierwszy od dwóch lat wszyscy zainteresowani studiami na Politechnice Białostockiej będą mieli szansę zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają laboratoria i aule wykładowe każdego z sześciu wydziałów uczelni. Spotkają się ze studentami, którzy zbudowali bolid Formula Student, łaziki marsjańskie, czy roboty, które biorą udział w ogólnopolskich zawodach EastRobo. Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej to cykl kilkudziesięciu wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w czwartek, 24 marca br.

Informacje o wydarzeniu zawarte również w tekście

Doświadczenia, pokazy, warsztaty i wykłady pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania i przybliżyć, na czym polega studiowanie na każdym z 28 kierunków studiów I stopnia prowadzonych przez sześć wydziałów. Wszystkiego będzie można dotknąć, o wszystko zapytać. Bo taka jest główna idea Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej – otwierać się na młodzież.

W czwartek, 24 marca, w godz. 9-15 będzie można swobodnie zwiedzać kampus przy ulicy Zwierzynieckiej, wziąć udział w zajęciach z użyciem specjalistycznej aparatury, poznać przyszłych wykładowców czy zobaczyć życie studenckie, zaglądając do Domu Studenta Gamma. Na autokary z uczniami z innych miast czekają wygodne parkingi.

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia, czyli w popularnej „wycinance” będzie można porozmawiać o rekrutacji „krok po kroku” – systemie obliczania punktów. O możliwościach wyjazdów zagranicznych podczas studiów, atrakcyjnych praktykach, stażach i ofertach pracy opowiedzą eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Karier i Współpracy z Absolwentami. O wszystkich wydarzeniach można przeczytać na stronie internetowej Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Sami studenci pokażą, jak swoje pasje realizują w projektach studenckich kół naukowych. Z kolei w strefie chillout’u będzie można spotkać się przy kawie z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów na Politechnice Białostockiej. To wszystko oraz wystawa fotografii Studenckiej Agencji Fotograficznej i możliwość zwiedzenia jednej z największych bibliotek naukowo-technicznych w północno-wschodniej Polsce będzie do dyspozycji przyszłych studentów. A dla zabawy – fotobudka!

Na trasie pomiędzy „wycinanką” a wydziałami będzie można zajrzeć do świeżo wyremontowanego Klubu Gwint, gdzie na głodnych będą czekały: pizza, sandwiche, frytki, hot dogi, napoje i wiele innych przekąsek.

Na kampusie przy ulicy Zwierzynieckiej będzie można odwiedzić:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku
Wydział Elektryczny
Wydział Informatyki
Wydział Mechaniczny

Na odwiedzających czekają również laboratoria, sale wykładowe i warsztaty na kampusie Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie.

Wydział Inżynierii Zarządzania

Specjalne ścieżki edukacyjne poprowadzą zainteresowanych studiowaniem grafiki, architektury czy architektury wnętrz przez budynki i halę Wydziału Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11 w Białymstoku.

Wydział Architektury

Zapisy indywidualne oraz grupowe na poszczególne wydarzenia trwają do 18 marca br. na specjalnej stronie Dni Otwarte PB

 

 

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook