Dodana: 11 lipiec 2022 09:46

Zmodyfikowana: 12 lipiec 2022 12:39

Drewno w Architekturze – ogólnopolski konkurs na prace dyplomowe

Można do niego zgłaszać prace magisterskie obronione w latach 2020 i 2021, które powstały na polskich uczelniach, prowadzących kształcenie na kierunku architektura lub architektura i urbanistyka. To już czwarta edycja konkursu zorganizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Brązowy plakat z napisem: Drewno w architekturze

W konkursie oceniane będą dyplomowe projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem, a kształtowaną formą.

– Drewno jest jednym w najstarszych materiałów używanych przez człowieka do budowy domów. Czy materiał z tak długą historią stracił obecnie na znaczeniu i nie może konkurować z żelbetem, metalem, polimerami? Bez wątpienia nie! – podkreślił dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej i przewodniczący jury konkursu „Drewno w Architekturze”.

Inicjatywa jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z dwoma przedsiębiorstwami: Unibep SA oraz Danwood SA. Obie firmy należą do czołówki europejskich i światowych producentów drewnianych obiektów mieszkalnych.

Z nadesłanych projektów jury nagrodzi 3 prace. Przyznane zostaną także wyróżnienia. Autorzy i promotorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 tys. zł.

HARMONOGRAM KONKURSU:

  • Termin nadsyłania prac: od 03.10.2022 r. do 21.10.2022 r.
  • Termin obrad Jury: 04.11.2022 r.
  • Termin ogłoszenia wyników, otwarcia wystawy pokonkursowej i odbioru nagród: 25.11.2022 r.
  • Termin odbioru prac: od 12.2022 r. do 16.12.2022 r.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej konkursu

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook