Dodana: 29 listopad 2018 15:19

Zmodyfikowana: 29 listopad 2018 15:20

Dotacje z RPOWP na naukę zawodu w praktyce

Dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego pozwolą na organizację staży u lokalnych przedsiębiorców dla 109 uczniów policealnych szkół zawodowych w Suwałkach i Łomży. Tak zdecydował Zarząd Województwa na dzisiejszym, 29 listopada, posiedzeniu.

Ilustracja do artykułu training-3185170_960_720.jpg

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał pierwsze dotacje w konkursie z poddziałania 3.3.1 (kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki). Otrzymała je firma OPTIMA HRS Kinga Koronkiewicz, która zrealizuje trzy projekty, warte 1,31 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 1,25 mln zł. W ramach pierwszego projektu (dotacja 424 tys. zł) 37 uczniów oraz dwie nauczycielki kształcenia zawodowego z Policealnej Szkoły Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Suwałkach, Policealnej Szkoły Zawodowej ŻAK w Suwałkach i Policealnej Szkoły Kosmetycznej ŻAK w Suwałkach wezmą udział w stażach zawodowych u pracodawców.

Drugi projekt (dotacja 424 tys. zł) zostanie zrealizowany w Łomży. Tu również 37 uczniów i dwie nauczycielki z Policealnej Szkoły Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Łomży, Policealnej Szkoły Zawodowej ŻAK w Łomży oraz Policealnej Szkoły Opieki Medycznej ŻAK w Łomży skorzysta ze staży zawodowych u pracodawców. Trzeci projekt (401 tys. zł) jest skierowany do 35 uczniów oraz dwóch  nauczycielek kształcenia zawodowego z Policealnej Szkoły Akademia Sukcesu w Suwałkach, również polega na nauce zawodu u pracodawców.

Dzięki tym stażom można będzie dostosować kierunki kształcenia do potrzeb rzeczywistego rynku pracy, a młodzież będzie lepiej przygotowana do podjęcia pracy.

Kolejne wnioski w tym konkursie są w trakcie oceny. Ale ich rozpatrywanie na bieżąco pozwala szybciej przyznawać dotację beneficjentom.

(bl, oprac.at)

Fot. Pixabay

 

facebook