Dodatkowa rekrutacja na UwB
Uniwersytet w Białymstoku (UwB) przedłuża rekrutację uzupełniającą na wybrane kierunki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Kandydaci mogą rejestrować się do 23 września w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Do wyboru mają kierunki ścisłe, przyrodnicze i społeczne.
Na studiach stacjonarnych I stopnia limit miejsc nie został jeszcze wyczerpany na kierunkach: chemia, jakość i bezpieczeństwo środowiska, biologia, ekobiznes, mikrobiologia, fizyka oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze.
Na studiach stacjonarnych II stopnia dodatkowa rekrutacja dotyczy kierunków: chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, fizyka, biologia, biologia z przygotowaniem pedagogicznym, ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie.
UwB umożliwia też kształcenie niestacjonarne. Na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich do wyboru są następujące kierunki: ekonomia, praca socjalna, administracja, bezpieczeństwo i prawo, kryminologia, prawo i podatki w biznesie, zarządzanie, prawo.
Na studiach niestacjonarnych II stopnia przedłużona rekrutacja uzupełniająca dotyczy kierunków: ekonomia, praca socjalna, administracja, bezpieczeństwo i prawo, doradztwo podatkowe i administracja skarbowa, kryminologia, zarządzenie.
Dodatkowa tura rekrutacji rozpoczęła się w piątek, 17 września, i potrwa do czwartku, 23 września. Kandydaci mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. 28 września poznają wyniki postępowania rekrutacyjnego.
Największa podlaska uczelnia w roku akademickim 2021/2022 przygotowała 4400 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. W ofercie UwB znalazło się w sumie 40 różnych kierunków.
Dodatkowa tura rekrutacji:
Studia stacjonarne pierwszego stopnia:
- chemia
- jakość i bezpieczeństwo środowiska
- biologia
- ekobiznes
- mikrobiologia
- fizyka
- międzynarodowe stosunki gospodarcze.
Studia stacjonarne drugiego stopnia:
- chemia
- chemia kryminalistyczna i sądowa
- fizyka
- biologia
- biologia z przygotowaniem pedagogicznym
- ekonomia
- międzynarodowe stosunki gospodarcze
- zarządzanie.
Studia niestacjonarne pierwszego stopnia:
- ekonomia
- praca socjalna
- administracja
- bezpieczeństwo i prawo
- kryminologia
- prawo i podatki w biznesie
- zarządzanie.
Studia niestacjonarne jednolite magisterskie:
- prawo.
Studia niestacjonarne drugiego stopnia:
- ekonomia
- praca socjalna
- administracja
- bezpieczeństwo i prawo
- doradztwo podatkowe i administracja skarbowa
- kryminologia
- zarządzenie.
źródło i fot.: Uniwersytet w Białymstoku
oprac.: Barbara Likowska-Matys