Dodana: 8 październik 2019 08:09

Zmodyfikowana: 8 październik 2019 08:09

Cyberbezpieczni z Politechniką Białostocką

"Cyberświadomi, Cyberbezpieczni" to tytuł programu, w realizacji którego weźmie udział Politechnika Białostocka. Jego celem jest ograniczenie cyberprzemocy i zwiększenie świadomości użytkowników internetu.

Ilustracja do artykułu 2019_10_07-konf-policja-24.jpg

Odbiorcami programu będą dzieci, młodzież oraz studenci z województwa podlaskiego, a także ich opiekunowie i nauczyciele szkół średnich i placówek opiekuńczych województwa podlaskiego. Działania skierowane będą także do funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu podlaskiego.

Program zainicjowała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Partnerami zaś są, poza Wydziałem Informatyki Politechniki Białostockiej, Uniwersytet w Białymstoku, Podlaski Kurator Oświaty, Urząd Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w  Białymstoku, Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży. Przedstawiciele tych instytucji, w poniedziałek, 7 października, podpisali na Politechnice Białostockiej listy intencyjne i zobowiązali się do zaangażować w realizację programu.

- Wszędzie tam, gdzie dzieje się komuś krzywda, zgodnie z obowiązującą społeczną odpowiedzialnością uczelni, powinniśmy pomagać. Stąd nasz udział w tej akcji. Stąd nasz akces w postaci wykładowców Wydziału Informatyki, by teoretycznie i praktycznie wspierać powstawanie zabezpieczeń, które pomogą w walce z cyberprzemocą - mówił podczas konferencji  otwierającej program "Cyberświadomi, cyberbezpieczni" rektor PB prof. Lech Dzienis.

Program "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni" ma, poprzez zwiększanie świadomości użytkowników internetu, minimalizować liczbę przestępstw internetowych. W ramach projektu przewidziano m.in. konferencje, spotkania ze społecznością lokalną, szkolenia rodziców, nauczycieli, funkcjonariuszy policji. Zaplanowano też konkurs na logo programu oraz konkurs na spot filmowy: "Stop dla hejtu w świecie realnym i wirtualnym".

za: PB/oprac.aa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook