Dodana: 7 luty 2019 08:37

Zmodyfikowana: 7 luty 2019 08:37

Chiński na Politechnice Białostockiej

Po raz trzeci Politechnika Białostocka zaprasza do wspólnej nauki języka chińskiego. Podczas zajęć na uczelni poznać można język chiński i kaligrafię oraz doskonalić angielski - to on jest językiem wykładowym. Chińska nauczycielka opowiada także słuchaczom o kulturze i zwyczajach Państwa Środka. Spotkania rozpoczną się 25 lutego i odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od wybranego kursu.

Ilustracja do artykułu Sala do języka chińskiego na PB 01.jpg

Kurs skierowany jest także do osób spoza uczelni. Dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej przygotowano specjalną ofertę.

- Chiński wprowadziliśmy na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2016/2017. Wtedy sprowadziliśmy chińską nauczycielkę z uczelni partnerskiej Tianjin Normal University. Na początku chińskiego uczyło się 56 studentów i pracowników PB. Oprócz tego chiński wprowadzony został do LO PB jako zajęcia nieobowiązkowe. W 2017 roku Centrala Instytutu Konfucjusza w Pekinie w ramach współpracy oddelegowała do pracy na PB dwie nauczycielki. W roku akademickim 2017/18 z oferty kursów językowych skorzystało ponad 90 osób - także spoza uczelni.  W tym roku akademickim w semestrze zimowym w zajęciach uczestniczyło ponad 40 chętnych. Już złożyliśmy dokumenty w Pekinie na oddelegowanie nowych 2 nauczycielek w kolejnym roku akademickim, tak więc język chiński zagościł na stałe w Politechnice Białostockiej - opowiada Krystyna Murawska-Sitko z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB.


Zapisy na kolejny semestr są przyjmowane do 18 lutego 2019. Wypełniony formularz trzeba przesłać na adres: chinski@pb.edu.pl.

facebook