Dodana: 24 listopad 2014 13:32

Zmodyfikowana: 24 listopad 2014 13:32

Elektroniczna platforma na rzecz kształcenia dorosłych w Europie (EPALE)

Tysiące ludzi pracujących w obszarze edukacji dorosłych będzie mogło uzyskać dostęp do informacji o nowościach, wydarzeniach i sieci współpracy partnerów z całej Europy. Komisja Europejska przedstawia najnowszą wersję swojej strony dedykowanej społeczności związanej z obszarem uczenia się dorosłych – EPALE.

EPALE to wielojęzyczna i otwarta społeczność finansowana przez Komisję Europejską, która jest najnowszą inicjatywą podjętą w ramach zobowiązania do podnoszenia jakości oferty uczenia się dorosłych w Europie. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na temat polityki UE na rzecz uczenia się dorosłych.

Witryna została zaprojektowana z myślą o nauczycielach, szkoleniowcach, badaczach, pracownikach naukowo-dydaktycznych, decydentach i wszystkich innych osobach zajmujących się zawodowo edukacją dorosłych w Europie. Niemal 2 000 z was wzięło udział w sondażu na temat sposobu, w jaki EPALE może zaspokajać wasze potrzeby, a teraz udzielone odpowiedzi pomagają nadawać kształt platformie.

Platforma EPALE będzie zorganizowana wokół pięciu głównych tematów dotyczących edukacji dorosłych. Wśród wybranych przez was tematów znalazły się: wsparcie konsultacyjne osoby uczącej się; środowiska osoby uczącej się i umiejętności życiowe. Będziemy was także informować na bieżąco o zmianach w polityce edukacji dorosłych i najlepszych praktykach w zakresie podnoszenia jakości waszej pracy.

Terminarz europejskich oraz krajowych wydarzeń pozwoli użytkownikom być na bieżąco z pojawiającymi się możliwościami rozwoju zawodowego. Kanał aktualności i obszerne artykuły czołowych ekspertów w uczeniu się dorosłych zapewnią użytkownikom EPALE dostęp do najnowszych wytycznych i debat dotyczących edukacji dorosłych. Dzięki subskrypcji newslettera EPALE użytkownicy serwisu będą mogli otrzymywać wiadomości z zakresu uczenia się dorosłych prosto do swoich skrzynek poczty elektronicznej. Osoby zainteresowane mogą włączać się do dyskusji również dzięki mediom społecznościowym - serwis EPALE jest aktywny na Facebooku, LinkedIn oraz Twitterze.

Więcej informacji na stronie: ec.europa.eu.

 

Biuro Regionalne Województwa Podlaskiego

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook