Dodana: 21 luty 2022 09:01

Zmodyfikowana: 21 luty 2022 09:27

24 marca - Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

Innowacyjne laboratoria. Fascynujące wykłady i praktyczne warsztaty. Zwiedzanie kampusu i akademika. Wyjątkowe projekty studentów. Kawa od baristy i przekąski w Klubie Gwint. To tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych na 24 marca na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej.

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej grafika, więcej informacji w tekście

Podczas Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej (PB) będzie można poznać od środka największą uczelnię techniczną w płn. – wsch. Polsce, co z pewnością pomoże młodym ludziom w wyborze jednego z 28 różnorodnych kierunków studiów I stopnia prowadzonych na sześciu wydziałach Politechniki Białostockiej.

PB zaprasza wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza szkoły i tegorocznych maturzystów, do odwiedzenia naszej Uczelni. Wstęp jest bezpłatny. Część wydarzeń jest objęta rejestracją. Zapisy ruszają 1 marca i potrwają do 18 marca na tej stronie.

Zaplanowane wydarzenia odbędą się 24 marca, w godz. 9-15 w kilku lokalizacjach: na kampusie przy ul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową), na Wydziale Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11 oraz na kampusie Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie. Część wydarzeń odbędzie się również w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Czy Einstein miał rację? Jak wygląda życie pod mikroskopem? Jak zaprogramować roboty mobilne? Jak wygląda uderzenie pioruna? Czy ekodomy to przyszłość? Jak przygotować się do matury z matematyki? Co krowa ma wspólnego z prądem? Na czym polega praca leśnika? Jak tworzyć fabryki przyszłości? Jak działają łaziki marsjańskie? Politechnika Białostocka pomoże zrozumieć wiele zagadnień i to w niezwykle przystępny sposób. Atrakcyjne zajęcia w niemal 30 ścieżkach tematycznych będą przeprowadzane na wszystkich wydziałach Uczelni.

Każdy może wziąć udział zarówno w praktycznych warsztatach, doświadczeniach w laboratoriach, naukowych prezentacjach, jak i wycieczkach. Będzie można swobodnie zwiedzać kampus, obejrzeć od środka sześciu wydziałów, wziąć udział w zajęciach z użyciem specjalistycznej aparatury, poznać przyszłych wykładowców, jak i zobaczyć życie studenckie, zaglądając do Domu Studenta Gamma. Studenci zaprezentują m.in. bolid CMS-07, analogi łazików marsjańskich, czy roboty, które biorą udział w ogólnopolskich zawodach EastRobo.

Ważnym elementem na mapie wydarzeń podczas Dnia Otwartego będą także stoiska informacyjne i ekspozycje w Centrum Nowoczesnego Kształcenia, gdzie będzie można porozmawiać o rekrutacji „krok po kroku” z ekspertami z Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji oraz zwiedzić jedną z największych bibliotek naukowo-technicznych w płn.-wsch. Polsce.

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia przewidziane są również spotkania z ekspertami z Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Karier i Współpracy z Absolwentami. Wyjaśnią oni, jakie są możliwości studiowania za granicą w ramach programu Erasmus+, podpowiedzą, jaką ścieżkę kariery wybrać, by być atrakcyjnym na rynku pracy. Studenci pokażą też jak swoje pasje realizują w projektach studenckich kół naukowych. Z kolei w strefie chillout’u będzie można spotkać się przy kawie (serwowanej przez baristę) z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów na Politechnice Białostockiej. Wydarzenia te nie wymagają rejestracji.

Uczelnia pomyślała o wszystkim. W Klubie Gwint na głodnych będą czekały: pizza, sandwiche, frytki, hot dogi, napoje i wiele innych przekąsek.

Politechnika zachęca do zapisów indywidualnych oraz grupowych od 1 do 18 marca na poszczególne wydarzenia na specjalnej stronie Dni Otwarte PB.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Dulewicz

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook