Dodana: 9 czerwiec 2016 15:21

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2016 15:23

ZSM Łapy widoczne podczas rozgrywek piłki siatkowej w Japonii

Jakież było zaskoczenie wiernych kibiców piłki siatkowej oglądających zmagania polskich siatkarzy w odległym Tokio, kiedy ich oczom wielokrotnie ukazywał się wielki transparent z napisem ZSM Łapy. Nie była to żadna pomyłka ani przewidzenie.

Ilustracja do artykułu IMG_5769.JPG

W ten sposób, były nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach p. Roman Łudź   postanowił promować szkołę, w której niegdyś uczył.

Ten pomysł na promocję miał już swoja premierę na zawodach siatkówki w Warnie i Berlinie. Tam jednak nie wzbudził tak ogromnego zainteresowania jak w Tokio. Japonia to zupełnie coś innego! Zobaczyć na tokijskich trybunach znajomo brzmiącą nazwę – to dopiero coś !

Pan Roman długo przygotowywał się do wyjazdu. Wyjechał zaopatrzony w  gadżety, które przyniosły mu popularność, której się w ogóle się  nie spodziewał!

Zaczepiali go nawet dziennikarze z japońskiej telewizji zainteresowani jego prezentacją. Najwspanialsze jest jednak to, że do  zdjęcia  z transparentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach stanęli najwybitniejsi przedstawiciele naszej siatkarskiej kadry narodowej – kto wie, może nawet przyszli medaliści igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro?

Dzięki p. Romanowi Łudziowi eliminacje siatkarzy na Letnią Olimpiadę w Rio stały się dla szkolnej społeczności ZSM w Łapach szczególnie bliskie. Pamiątkowe zdjęcia wspaniałych siatkarzy będą bardzo długo….oraz bardzo daleko, nawet w odległej i egzotycznej Japonii.

Źródło: rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Białymstoku

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook