Dodana: 13 marzec 2017 08:15

Zmodyfikowana: 13 marzec 2017 11:17

Promocja albumu "Saga prastarej puszczy" w Suwałkach

10 marca w Hotelu Loft w Suwałkach odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone niezwykłemu albumowi pt. "Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa"

Ilustracja do artykułu P1070032.JPG

„Saga prastarej puszczy”  to pierwszy filmowy album przyrodniczy ze zwierzętami w rolach głównych. Jak mówią o nim autorzy to największy album o polskiej przyrodzie. Saga zawiera blisko 2 tysiące fotografii, które powstały podczas realizacji telewizyjnej serii pod tym samym tytułem. Zdjęciom towarzyszą opowieści o 10 zwierzęcych bohaterach.

Podczas piątkowego spotkania Jan i Bożena Walencikowie odsłonili kulisy realizacji serialu telewizyjnego, a więc i kulisy powstawania fotografii i tekstów do tego albumu. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali wciągającej opowieści o przyrodniczej kuchni filmowej. Podczas spotkania odbyła się tez projekcja najnowszego filmu Państwa Walencików opowiadającego o ochronie biebrzańskich bagien.

Ta publikacja to ogromne dzieło na rzecz Puszczy Białowieskiej ,przyroda uczy nas skromności, zrozumienia i miłości - tak o albumie wypowiadał się profesor Andrzej Strumiłło, który był gościem honorowym spotkania.
SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA stała się wizytówką promującą wiedzę o wyjątkowej przyrodzie Podlasia.
Spotkanie promocyjne współorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Książka jest dostępna na zamówienie sklep@zubrowa10.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook