Dodana: 8 maj 2019 10:21

Zmodyfikowana: 8 maj 2019 10:21

Rozpoczęły się zapisy do trzeciej edycji zawodów „Polish Run”

Celami organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii trzeciej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą (21 września 2019 r.) jest promocja Polski, Regionów Polski Wschodniej, aktywizacja ludzi kochających sport i propagowanie zdrowego trybu życia.

Zawodnicy biegu PolishRun w Belgii na starcie na stadionie.

Zapraszamy do udziału całe środowisko Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii i wszystkich innych państw, w których mieszkacie, żyjecie i uprawiacie sport. Zapraszamy dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów jak i debiutantów.

W związku z tym, że partnerem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna oraz polskie województwa zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody w postaci noclegów w najlepszych polskich hotelach, a niektórzy nawet na bilety lotnicze do Polski!

Ze względu na to, że zawody odbywają się w Belgii chcemy przy okazji uczcić przypadające w roku bieżącym następujące rocznice:

  • 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych,
  • 75 rocznicę utworzenia 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, która wyzwoliła wiele miast i gmin Flandrii,
  • 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 metrów dla najmłodszych, sztafety międzyszkolnej 4x100 metrów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.

Bieg na 10 km
  • Chcesz poprawić swoją życiówkę na 10 km?
  • Marzysz o starcie w dużym, biegowym wydarzeniu?
  • A może rozpoczynasz przygodę z zawodami biegowymi?

Dystans 10 kilometrów na „Polish Run” jest właśnie dla Ciebie!

Razem z Tobą na starcie staną setki zawodników, a na stadionie i trasie dopingować będą Was setki kibiców. Podejmij wyzwanie!

Nagrody

Nasz bieg jest niezwykły także z uwagi na specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. W naszym biegu liczy się przede wszystkim wspaniała atmosfera i dobra zabawa. Chcemy przybliżyć Wam piękno i niezwykłą historią naszego kraju. Oferujemy zatem o wiele więcej.
Zwycięzcy zostaną np. zaproszeni do spędzenia niezapomnianych chwil w Polsce. Nasi partnerzy zapewniają wiele okolicznościowych nagród rzeczowych, wśród których znajdą się np. bezpłatne vouchery pobytowe w najlepszych polskich hotelach, spa, uzdrowiskach.
W naszym wspólnym biegu Wszyscy jesteście najważniejsi, dlatego przewidujemy nagrody w kilku specjalnych kategoriach, nie tylko dla zwycięzców. Biegnij z nami w Polish Run!

Drużyna #PolishRunTeam

Z początkiem maja 2018 r. z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasady RP w Królestwie Belgii powołana została grupa biegowa #PolishRunTeam. Stworzona została specjalnie dla wszystkich polskich biegaczek i biegaczy w Belgii i Europie Zachodniej w celu lepszej komunikacji, wzajemnej motywacji, a przede wszystkim, aby wspólnie trenować i biegać! Działamy na Facebooku gdzie informujemy o najbliższych treningach, piszemy o bieganiu, trenowaniu i wspólnej pasji.
Dołącz do #PolishRunTeam - link do strony - i cieszmy się bieganiem wspólnie! W bieganiu jest MOC!

Sponsorzy Główni

Sponsorami tegorocznej edycji Polish Run są: Lendo Hotels Group oraz Batist.

Pomysłodawcą i założycielem grupy hotelowej jest Elżbieta Lendo, która od ponad 25 lat jest związana z finansami, księgowością a od 2014 r. z sukcesem zarządza grupą spółek będących operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group, do której należą: Hotel Willa Port****, Art & Business w Ostródzie, Hotel Paryski****, Art & Business w Zakopanem oraz Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim i Hotel Nosal*** w Zakopanem.

Batist jest firmą działającą w sektorze titres-services, istniejącą na rynku belgijskim od 2006 r. W chwili obecnej zatrudnia ponad 500 pracowników i dociera do ponad 7000 klientów. Cieszy się zaufaniem oraz dobrą opinią dzięki wykwalifikowanej kadrze, która regularnie odbywa szkolenia zawodowe.

Patronat Medialny

Zawody „Polish Run” objął patronatem portal treningbiegacza.pl - link do strony. Trening biegacza to społeczność ponad 270 tysięcy wyjątkowych biegaczy z całej Polski. Jeden z najpopularniejszych serwisów (portali) o bieganiu.To kompendium wiedzy o bieganiu i zdrowym stylu życia, w którym:skorzystasz z bezpłatnych planów treningowych, sprawdzisz najbliższe biegi w kalendarzu, znajdziesz polecane dla biegaczy produkty, m. in. książki o bieganiu: i produkty dla biegaczy wraz z recenzjami i testami. Dołącz do ponad 270 tysięcy biegaczy w Polsce!

Rejestracja zostanie wkrótce uruchomiona więcej informacji na stronie www.polishrun.eu -l ink do strony, polub nas na Facebooku - link do strony!

mat. Dom Polski Wschodniej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook