Dodana: 8 maj 2016 18:41

Zmodyfikowana: 8 maj 2016 18:41

Podlaskie promowało Green Velo na największym rowerowym maratonie w Polsce

7 maja w Krakowie wystartował największy w Polsce rowerowy maraton Skandia Maraton Lang Team. Krakowska edycja zawodów przyciągnęła około dwóch tysięcy startujących. A każdy, kto zjawił się w rowerowym miasteczku mógł przy okazji dowiedzieć się o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, a dokładnie o jego podlaskim odcinku.

Ilustracja do artykułu P1020453.jpg

Do zobaczenia i przejechania podlaskimi trasami zachęcaliśmy na specjalnie przygotowanym stoisku. Jak się okazało, prawie wszyscy uczestnicy słyszeli o szlaku, a część turystów już po nim jeździła. Nic dziwnego więc, że i pytania były bardzo konkretne i profesjonalne. Podlaska odsłona Green Velo jest pełna malowniczych krajobrazów i niezwykle cennych zabytków. Jest przy tym trasą o najmniejszym zanieczyszczeniu środowiska. Mapy, przewodniki, atlasy rowerowe rozdawane na stoisku zniknęły jeszcze przed końcem imprezy. Oczywiście, poza rowerowymi atrakcjami każdy chętny mógł się dowiedzieć i o innych turystycznych atrakcjach naszego regionu, a wielki pluszowy bocian przechadzający się po krakowskich Błoniach promował Podlaski Szlak Bociani.

Krakowski odcinek to jedna z najbardziej wymagających tras w całym cyklu Skandia Maraton Lang Team. Zawody zaliczają się do klasyfikacji Pucharu Polski, a jednocześnie są częścią kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Na starcie pojawiło się więc wielu znakomitych kolarzy, którzy zadbali o wielkie emocje na wszystkich dystansach. 

Promocję Województwa Podlaskiego na Skandia Maraton Lang Team przygotowały wspólnie Podlaska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook