Dodana: 16 kwiecień 2021 10:35

Zmodyfikowana: 16 kwiecień 2021 10:35

Facebook województwa podlaskiego jednym z najbardziej angażujących w Polsce

Profil województwa podlaskiego jest drugim najbardziej angażującym profilem regionu na Facebooku spośród wszystkich województw, według raportu przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Infografika o facebookowym profilu województwa podlaskiego

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych zmierzył aktywność i efektywność profili facebookowych polskich miast wojewódzkich w roku 2020.

W raporcie czytamy, że profili podlaskiego budzi duże zaangażowanie użytkowników, zarówno jeżeli chodzi o reakcje na posty, jak i komentarze.

Z raportu wynika, że w najistotniejszych kategoriach najbardziej efektywnym kanałem komunikacyjnym między 1 stycznia a 26 grudnia 2020 r. był profil zachodniopomorskiego, na drugim miejscu znalazło się podlaskie.

Autorzy raportu stwierdzili, także Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki, uplasował się na 5. Miejscu najbardziej angażujących profili marszałków województw na Facebooku.

Niemożliwe byłoby osiągnięcie tego wyniku bez aktywnych czytelników - za co bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

 

źródło: raport „Marszałkowie i urzędy marszałkowskie na Facebooku” autorstwa Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, opublikowany 18 marca 2021.

oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook