Dodana: 13 marzec 2017 14:58

Zmodyfikowana: 13 marzec 2017 14:58

Dwadzieścia jeden kandydatur powalczy o tytuł Podlaskiej Marki. Od dziś głosują internauci

Znamy już finalistów trzynastej edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego. 13 marca na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podczas konferencji prasowej Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Macieja Żywno, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdaleny Łyżnickiej-Sanczenko i Jakuba Gąsowskiego, kierownika referatu promocji ogłoszeni zostali kandydaci, najwyżej ocenieni przez Kapitułę. Lokalizacja nie była przypadkowa, Opera to jeden z laureatów Podlaskiej Marki, a już za niewiele ponad miesiąc, bo w czwartek 27 kwietnia, w tym samym miejscu ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

Ilustracja do artykułu IMG_3920.JPG

- Podlaska Marka jest marką samą w sobie, świadczy o tym ogromne zainteresowanie ludzi zgłaszających kandydatury i rekordowa w tym roku ilość zgłoszeń. Z punktu widzenia samorządu oznacza, że cały czas mamy czym się pochwalić. Mamy dobre produkty, mamy różne inicjatywy, kulturalne i społeczne, mamy bardzo aktywnych przedsiębiorców i – co jest genialnym pomysłem Podlaskiej Marki – zawsze dobrego ambasadora. 13 edycja – fantastyczna trzynastka z tą rekordową ilością zgłoszeń wspaniale zamyka ten okręg jakości. – powiedział rozpoczynając konferencję wicemarszałek Maciej Żywno.

Dyrektor Magdalena Łyżnicka-Sanczenka przypomniała, jakie nowości w Podlaskiej Marce pojawiły się w tym roku. Po pierwsze zyskano nową kategorię dzieląc na dwie dotychczasową kulturę i społeczeństwo. W związku z tym jest 7 kategorii. Po drugie można zgłaszać produkty wytworzone na podstawie umowy licencjackiej, o co wnioskowali przedsiębiorcy, skupieni w Podlaskiej Radzie Przedsiębiorczości.

Nominacje zostały wskazane przez Kapitułę, która miała przed sobą niezwykle trudne zadanie. Liczba kandydatur zgłoszonych do tegorocznej odsłony Podlaskiej Marki jest jedną z największych w historii przedsięwzięcia. We wszystkich kategoriach o uznanie ekspertów ubiegało się aż 179 różnorodnych produktów, ale tylko 21 spośród nich mogło przejść do kolejnego etapu rywalizacji.

Finaliści powalczą o osiem szklanych statuetek i nagrody pieniężne w wysokości 10 000 złotych. W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane kandydaturze, która zdobędzie największą liczbę głosów internautów.

Głosowanie internetowe rozpoczyna się już dziś, 13 marca i potrwa przez najbliższe trzy tygodnie, do 2 kwietnia br. W tym okresie dwukrotnie, po upływie 7 i 14 dni od startu plebiscytu, opublikujemy wyniki cząstkowe. Ostateczne rozstrzygnięcie, podobnie, jak werdykt Kapituły poznamy 27 kwietnia br.

Wśród głosujących internautów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród nich m.in.: kamera GOPRO HERO 4, zegarek sportowy Garmin Forerunner 35 oraz SmartWatch Sony 3 SWR50.

 

 

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka:

 

Produkt Spożywczy:

Ser „Królewski z Kolna” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie;

Syrop z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz sp.j.;

Wyroby mleczarskie produkowane pod marką „Mlekovita” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”;

 

Produkt Użytkowy:

Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową – „Medgal” Sp. z o.o.;

Łodzie spacerowe do aktywnej turystyki morskiej – „Balt-Yacht” K.A. i B. Kozłowscy sp.j.;

Regały Przesuwane Garderoba LOFT – „Malow” Sp. z o.o.;

 

Inwestycja:

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – „LECH” Sp. z o.o.;

Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol
w Grajewie;

Rozbudowa fabryk Pronar w Narewce i w Siemiatyczach oraz ukończenie budowy fabryki
w Hajnówce
– „Pronar” Sp. z o.o.

 

Odkrycie:

Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku;

Koń zimnokrwisty w typie sokólskim – Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Koło Terenowe
w Dąbrowie Białostockiej;

MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos;

 

Wydarzenie:

Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury;

Seniorada – Prezydent Łomży i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów;

Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie;

 

Kultura:

Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej;

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” – Teatr Lalki i Aktora w Łomży;

Galeria Arsenał

 

Społeczeństwo:

Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci;

Hospicjum Domowe Proroka Eliasza – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne;

Przedsiębiorcy dzieciom – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku


 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook