Dodana: 25 listopad 2017 13:38

Zmodyfikowana: 25 listopad 2017 13:48

Delegacje białoruskiego Szczuczyna, polskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla z wizytą u Marszałka Województwa Podlaskiego

Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Anną Romaniuk (Urząd Miejski), Waldemarem Filipkowskim (Urząd Miejski) i Januszem Siemionem (BCK w Szczuczynie) wspólnie z goszczącymi w gminie Szczuczyn delegacjami z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla spotkali się w czwartek, 23 listopada z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu P1390092.jpg

Marszałek Jerzy Leszczyński zapoznał się z planami, związanymi z projektem „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina” w ramach, którego każde z trzech miast realizować będzie różne inwestycje. Wszystkim uczestnikom spotkania życzył powodzenia w realizacji poszczególnych projektów.

Tego samego dnia członkowie zagranicznych samorządowych delegacji wraz z przedstawicielami gminy Szczuczyn odwiedzili Operę i Filharmonię Podlaską oraz Stadion Miejski w Białymstoku przy ul. Słonecznej.

Podczas dwudniowej wizyty białorusko – ukraińskiej delegacji w Szczuczynie odbyła się w Szczuczynie uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski i został odznaczony tytułem: Przyjaciel Szczuczyna. Podczas sesji podpisano umowy partnerskie z białoruskim Szczuczynem i ukraińskim Kowlem, przyznano tytułu Honorowego Ambasadora Projektu Budowy Transgranicznych Centrów Dialogu Kultur Maciejowi Makuszewskiemu.

Stefan Krajewski uczestniczył również w debacie „Szczuczyn 2030”, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie.


(BCK Szczuczyn, oprac. at)

facebook