Dodana: 18 listopad 2014 11:55

Zmodyfikowana: 18 listopad 2014 11:55

Laur dla PATI - dziennikarska nagroda dla Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej

Film „Letnia Szkoła Języka Polskiego Pollando” zrealizowany przez Podlaską Akademicką Telewizję Internetową zdobył pierwszą nagrodę w kategorii reportaż w konkursie organizowanym przez Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL.

Autorkami filmu są Sylwia Krassowska oraz Aneta Orłowska - studentki filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Przy produkcji wsparli je Tomasz Wiśniewski oraz Daniel Kiermut.

Wyniki konkursu zaprezentowane zostały podczas Konferencji Mediów Studenckich 2014 w Warszawie, a ogłosił je Prezes Fundacji Press Club Jarosław Włodarczyk.

- Pan Jarosław Włodarczyk  bardzo ciepło i pozytywnie mówił o działalności PATI. Jego zdaniem, choć działamy tylko od roku, mamy fajne i ciekawe filmy. Życzy nam nowych pomysłów, nowych materiałów, nowych odsłon i widzów – relacjonuje Sylwia.

Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa działa od stycznia 2014 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Została utworzona dzięki dotacji Samorządu Województwa Podlaskiego w ramach budżetu obywatelskiego. Na stałe współpracuje z nią grupa ok. 20 studentów, nie tylko z UwB. Do tej pory na filmowym kanale PATI ukazało się ponad 70 materiałów, które były oglądane łącznie już prawie 48 tysięcy razy.

Nagrodzony film można obejrzeć na kanale filmowym PATI:

https://www.youtube.com/watch?v=tfbN7jEONyc

 

Uniwersytet w Białymstoku

 

facebook