Dodana: 6 listopad 2007 11:54

Zmodyfikowana: 6 listopad 2007 11:54

Podlaskie Emanacje

6 listopada w Galerii Samorządowej odbył się wernisaż wystawy Cezariusza Andrejczuka pt. „Podlaskie Emanacje”.



„Podlaskie Emanacje” to nowe oblicze twórczości fotograficznej Andrejczuka.  W 2004r. wynalazł on  zestaw eksperymentalnych  technik fotograficznych, polegających na rejestracji przez długi czas nieruchomych obiektów (drzew, gałęzi, liści) aparatem znajdującym się w ruchu. Efektem są niezwykle malarskie obrazy, olśniewające feerią barw i kształtów. Mają przy tym głębszy wymiar – przekraczając banalną dosłowność świata stają się pomostem miedzy tym, co znane, a tym, co przed nami ukryte. Ujawniają podskórne, tajemnicze wibracje Natury. Są jakby odbiciem absolutu; nie można zobaczyć piękna i doskonałości wprost, dostępne są jedynie ich  emanacje



Cezariusz  Andrejczuk 

Urodzony w 1966r. w Białymstoku, absolwent UW oraz PWSFTv i T, fotograf, operator i reżyser filmów niezależnych.

W latach 1990-98 realizował filmy dokumentalne i eksperymentalne oraz był autorem zdjęć i montażystą kilku fabuł, m.in. „Fikcyjnych Pulpetów” (pastisz „Pulp Fiction”). W 1997r., wspólnie z Kobasem Laksą,  wyreżyserował film fabularny „Sceny z użycia”, nagradzany na festiwalach kina niezależnego. W latach 1995-2000 zajmował się fotografią aktu.

W latach 1998-2005 pracował nad projektem fotograficznym „Obrazy znad Narwi i Biebrzy”, kreując nowy wymiar fotografii przyrodniczej w Polsce.  Zdjęcia z niego były publikowane w magazynie „National Geographic”, w  albumie „Polska w obiektywie National Geographic” oraz pokazywane na wystawie objazdowej NG „Ostatnie takie miejsca na Ziemi” a także na wystawie autorskiej „(e)motions” w Małej Galerii ZPAF/CSW w Warszawie. W 2007 roku były prezentowane na wystawie w Muzeum Podlaskim oraz ukazały się w albumie „100 obrazów znad Narwi”

Od 2004 roku Cezariusz Andrejczuk pracuje nad projektem „Emanacje”, tworząc nowy rodzaj fotografii będącej właściwie „fotomalarstwem”. W 2007 roku był on prezentowany na wystawie w Galerii Fotart w Szczecinie. 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook