Projekt Fabryka Bestsellerów - II etap
Do 10 stycznia można jeszcze nadsyłać prace do II etapu projektu „Fabryka Bestsellerów, czyli warsztaty kreatywnego pisania” zorganizowanego przez Koło Naukowe INTEgRa.
II Etap projektu (grudzień 2005 – styczeń 2006) to konkurs krótkich form prozatorskich, który wyłoni uczestników tygodniowych warsztatów kreatywnego pisania prowadzonych przez Irka Grina i Piotra Bratkowskiego.
Prace (opatrzone godłem lub pseudonimem) zawierające:
- konspekt opowiadania kryminalnego,
- minimum stronicową próbkę opowiadania kryminalnego (ew. całe opowiadanie);
- motyw Białegostoku;
- osobną kopertę z danymi osobowymi, z tym samym godłem bądź pseudonimem, którym zaznaczona jest praca, organizatorzy proszą o przesłanie na adres: Plac Uniwersytecki 1, 15 – 15 – 420 Białystok, z dopiskiem „teczka INTEgRy”.
Informacje o projekcie oraz regulamin konkursu na: www. integra.uwb.edu.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej 16 stycznia.
Zwycięzcy wezmą udział w III etapie projektu (30 stycznia – 6 luty): tygodniowych warsztatach kreatywnego pisania w Domu Pracy Twórczej w Wigrach.
Trenerem pisania kreatywnego będzie Irek Grin (autor powieści sensacyjno - kryminalnych „Szerokiej drogi, Anat”, „Szkarłatny habit”, redaktor antologii „Trupy polskie. Kryminał. Thriller. Sensacja. Opowiadania”) oraz Piotr Bratkowski (dziennikarz „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i „Rzeczpospolitej”).
Etap IV luty – czerwiec 2006 – Publikacja opowiadań kryminalnych
Oorganizacja wspierająca: Uniwersytet w Białymstoku.
„Integryści” piszą o sobie: „Jesteśmy grupą nieformalną, tworzymy studenckie koło naukowe. Nie posiadamy osobowości prawnej. Działamy przy Zakładzie Pozytywizmu i Młodej Polski w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. INTEgRa nie jest kołem stricte naukowym, ponieważ podejmuje różne inicjatywy, pozwalające studentom na rozwijanie i dzielenie się własnymi pasjami. Organizujemy również działania, mające na celu przełamywanie zapóźnień młodzieży z "prowincji" oraz podnoszenie kwalifikacji w przyszłym życiu zawodowym. Jednym ze sposobów takich działań jest nakłanianie do poznawania swojej tożsamości i pozytywne tego wykorzystanie. Dlatego część swoich inicjatyw realizujemy przy współpracy z regionalnymi ośrodkami kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, Dom Pracy Twórczej w Wigrach, Ośrodek Pogranicze- sztuk, kultur, narodów w Sejnach).”