Teatr Improwizacje prezentuje...
Zaproszenie na kwietniowe spektakle "Gąski" autorstwa nowego Teatru Improwizacje z Białegostoku w Domu Turysty RUBIN.
Kwietniowe spektakle:
23 - 04 - godz. 19.00
29, 30 - 04 - godz. 19.00
Rezerwacja biletów: tel. 0604-477-933 i 0668-725-555
Premirerowy spektakl „Gąska” odbył się 29 i 30 grudnia i wróży, jak najlepiej temu nowemu przedsięwzięciu teatralnemu. Tego, co najważniejsze w teatrze - trzymającego w napięciu scenariusza, bardzo dobrej reżyserii i świetnego aktorstwo - mogli doświadczyć widzowie, uczestnicy premierowego spektaklu" Gąska" wyreżyserowanego przez Pawła Aignera. Ze skromnej sceny - a raczej fragmentu sali w hotelu "Rubin ", gdzie w naturalnych hotelowych klimatach rozgrywa się akcja sztuki, ani przez moment nie wiało nudą.
Było i "śmieszno i starszno" ale na pewno nie tylko rozrywkowo. Emocje wyrażane przez publiczność były żywe i głośne, co rzadko się zdarza w tradycyjnym teatrze. Treść spektaklu niesie tez wiele skojarzeń. Aby się przekonać jakich, warto pójść na następne spektakle Teatru Improwizacje.
Inaugurację działalności Teatr Improwizacje rozpoczęła sztuka „Gąska”, autorstwa światowej sławy rosyjskiego dramaturga – Nikołaja Kolady, o którym prasa pisze: „Czechow współczesności”. Projekt ten opieką artystyczną objęli: Waldemar Śmigasiewicz i Paweł Ajgner, przy pomocy scenograficznej Magdaleny Gajewskiej. Patronat nad realizacją sztuki objęła „Scena Inicjatyw Artystycznych” Związku Artystów Scen Polskich.
Teatr Improwizacje to inicjatywa artystyczna aktorów sceny białostockiej, znanych głównie z desek Teatru Dramatycznego, którzy postanowili wyjść poza mury i strukturę tzw. teatru repertuarowego. Tworzą go: Jolanta Borowska, Justyna Godlewska, Dorota Radomska, Robert Ninkiewicz, Krzysztof Zemło. Chęć współpracy wyrazili tacy twórcy, jak: Waldemar Śmigasiewicz – reżyser teatralny i telewizyjny, Paweł Aigner – aktor i reżyser teatralny, Magdalena Gajewska – scenograf polskiej sceny teatralnej, młodego pokolenia.
Nadrzędnym celem Teatru Improwizacje jest działanie na rzecz rozwoju kulturalnego Podlasia i podnoszenie poziomu wizerunku artystycznego regionu. W założeniach działalności jest również: popularyzacja w społeczeństwie dorobku klasyki dramaturgii polskiej i powszechnej, propagowanie dokonań współczesnych twórców teatralnych, integrowanie działalności artystów różnych środowisk twórczych, edukacja i wychowanie poprzez teatr, przeciwdziałanie patologiom społecznym, współpraca z młodzieżą poprzez przygotowywanie i prezentację wspólnych projektów teatralnych, zajęcia teatralne i para-teatralne, organizowanie spotkań, seminariów, warsztatów, konferencji, wspólne prezentacje dokonań artystycznych różnych środowisk twórczych, współdziałanie ze środowiskami twórczymi, organizacjami społecznymi o podobnych celach i działaniach, a nadto z organami administracji państwowej i samorządu terytorialnego.