Dodana: 1 luty 2007 08:34

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:34

IV konkurs Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości

W konkursie mogą wziąć udział młodzi Polacy do 30 roku życia (z Polski i zagranicy) - wystarczy przysłać do 30 kwietnia 2006 krotka prace, co można zmienić w polskiej rzeczywistości:

- by nam młodym lepiej się żyło w naszym kraju,

- byśmy nie musieli wyjeżdżać zagranice w celu realizacji swoich marzeń,

- aby młodzi Polacy chętniej i łatwiej mogli zakładać własne firmy w Polsce.

Najlepsze pomysły zostaną przedstawione jak co roku do prac w Parlamencie RP.

Do wygrania w 18 edycjach regionalnych oraz zagranicznych konkursu ponad 100 cennych nagród w całej Polsce (studia, laptopy, stypendia rektorskie 2000 zł, kursy językowe Profi-Lingua, praktyki w Polsce i zagranica i inne).

Więcej informacji o konkursie:

www.twrp.pl

Studenckie Forum BCC

Kto jest organizatorem konkursu?

  • Studenckie Forum Business Centre Club oraz 18 oddziałów regionalnych SF BCC

Kto może wziąć udział w konkursie?

  • Młodzi Polacy do 30 roku życia, którzy mają wizję, jak zmienić polską rzeczywistość, aby młodzi mogli realizować swoje marzenia w Polsce i nie musieli wyjeżdżać za granicę

Jak wziąć udział w konkursie?

  • Krótkie prace do 4 stron A4 można składać do 30 kwietnia 2006 roku drogą mailową na adres: konkurs@sfbcc.org.pl

Jakie pomysły zgłaszane są na konkurs?

·        Od propozycji kompleksowych zmian w polskiej administracji czy też systemie szkolnictwa aż po doraźne projekty młodych ludzi planujących stworzenie własnego biznesu.

18 edycji regionalnych konkursu

·        Każdy uczestnik konkursu bierze udział najpierw w jednej z edycji regionalnych, w przypadku powodzenia przechodzi do etapu ogólnopolskiego.

·        Podczas regionalnych konferencji wypracowane zostaną biznesplany dla poszczególnych regionów kraju. Idea ta narodziła się w trakcie III edycji konkursu, gdy po raz pierwszy stworzono Biznesplan dla Polski. Przez cały okres trwania konkursu wspierać go będą władze regionów oraz instytucje zajmujące się gospodarką i przedsiębiorczością regionalną.

Edycje zagraniczne konkursu (europejska i amerykańska)

·        Mają one na celu spożytkowanie wiedzy Polaków przybywających zagranicą oraz wykorzystanie doświadczeń krajów wysoko rozwiniętych. Edycje zagraniczne organizowane są przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ambasadami RP w krajach UE i Ameryki Północnej, mediami i instytucjami polonijnymi.

Kto ocenia prace konkursowe?

·        Analizą i oceną nadesłanych prac zajmą się Kapituły Regionalne, złożone z lokalnych autorytetów, Kapituła Europejska w edycji europejskiej i Kapituła Amerykańska w wersji amerykańskiej.

·        Trzy najlepsze prace z każdej z edycji trafią do Kapituły Krajowej, która wyłoni zwycięzcę i ogólnopolskich laureatów konkursu. Kapitule Krajowej  przewodniczy prof. dr hab. Jan D. Antoszkiewicz.

Harmonogram:

  • do 30 kwietnia – nadsyłanie prac na adres konkurs@sfbcc.org.pl
  • do 21 maja – obrady Kapituł Regionalnych i wyłonienie laureatów Konkursu w Regionach.
  • do 30 czerwca – zakończenie edycji regionalnych Konkursu.
  • wrzesień – obrady Kapituły Ogólnopolskiej.

·        listopad – ogólnopolskie zakończenie Konkursu w Sejmie RP i przekazanie wyników Konkursu na ręce Marszałka Sejmu RP i Ministra Gospodarki.

Nagrody Ogólnopolskie

Nagroda główna:

·        Studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ufundowane przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

·        wysokiej klasy laptop

Pozostałe nagrody edycji ogólnopolskiej konkursu stanowią:

·        Stypendia pieniężne Rektorów

·        Praktyki i staże w renomowanych firmach

·        Roczne Kursy językowe LCCI

·        Zestawy książkowe o tematyce ekonomiczno – gospodarczej oraz darmowe dostępy do płatnych serwisów informacyjnych

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook