Dodana: 3 listopad 2018 19:11

Zmodyfikowana: 5 listopad 2018 11:30

Uszkodzona trakcja kolejowa na trasie Białystok - Warszawa. Duże opóźnienia na trasie

Na trasie pociągu Białystok - Warszawa doszło do awarii trakcji kolejowej. Samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną na przejeździe kolejowo-drogowym między Szepietowem i Raciborami. W efekcie powstały utrudnienia, których usunięcie może potrwać do poniedziałku, 5 listopada.

Ilustracja do artykułu pociag.jpg

AKTUALIZACJA: W niedzielę, 4 listopada ruch pociągów został przywrócony zgodnie z rozkładem, ale turyści musieli liczyć się z opóźnieniami (od 20 do nawet 65 min. wg. portalpasazera.pl)

- Do uszkodzenia sieci doszło w sobotę ok. 10.15, kiedy na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Średnica-Maćkowięta samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami, uszkodzeniu uległy też słupy trakcyjne - poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

PKP Intercity na odcinku Czyżew – Białystok uruchomiły zastępczą komunikację autobusową, natomiast Przewozy Regionalne wprowadziły taką zastępczą komunikację między Szepietowem a Raciborami.

Cały czas trwają prace przy naprawie sieci trakcyjnej uszkodzonej przez nieodpowiedzialnego kierowcę samochodu ciężarowego. Ze względu na zakres i prace obok przejeżdżających pociągów, PLK prognozują, że odbudowa sieci trakcyjnej nad jednym torem potrwają do jutra (niedziela, 4 listopada), a nad drugim do poniedziałku. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco podawane na stacjach i na przystankach oraz na www.portalpasazera.pl

facebook