Region

 • Spotkanie dot. przygotowań do polskiej kampanii ETZT 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-04-18 12:36:36

  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Środowiska zaprasza na spotkanie „Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018”, skierowane do lokalnych koordynatorów kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Wiosenny Jarmark w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2018-04-16 09:33:49

  Jarmark Świętego Wojciecha jest z założenia imprezą nawiązującą do historii Ciechanowca. W minionych wiekach ciechanowieckie jarmarki organizowane na świętego Wojciecha trwające nawet dwa, trzy tygodnie i cieszyły się międzynarodową sławą. Skupiały handlarzy zwierząt (głównie koni) z terenu Polski i Europy Zachodniej, natomiast miejscowej ludności pozwalały na handel własnym rękodziełem i rzemiosłem. Nawiązując do handlowego charakteru dawnych jarmarków, corocznie na festynie twórcy prezentują swoje rękodzieło ludowe i artystyczne. Cennym uzupełnieniem oferty handlowej są także stoiska oferujące tradycyjne kulinaria podlaskie oraz poszukiwane na przełomie kwietnia i maja sadzonki kwiatów, warzyw, krzewów i drzew ozdobnych. Dodatkowych atutem Jarmarku jest możliwość uczestniczenia w pokazach prezentujących dawne rękodzieło i ginące zawody (np. ciesielstwo, kowalstwo, tkactwo, pisankarstwo itd.).

 • Funkcjonariusze Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 13:32:56

  We wtorek, 10 kwietnia br. na terenie powiatu sejneńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli auto, którym podróżował obywatel Litwy. W czasie sprawdzania dokumentów mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez duński wymiar sprawiedliwości.

 • Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Mońkach

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 10:20:41

  24 kwietnia (wtorek) w godzinach 10:00 – 13:00 w hali sportowej przy ulicy szkolnej 22 w Mońkach odbędą się pierwsze Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Jeżeli jesteś tegorocznym absolwentem, osobą bezrobotną lub poszukującą pracy, przedsiębiorcą lub pracodawcą to Targi są skierowane właśnie do Ciebie lub Twojej firmy.

 • Jak poprawić sytuację osób starszych? Obradowała Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-04-10 15:33:23

  Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego zebrała się we wtorek, 10 kwietnia by wspólnie zastanowić się, jak poprawić sytuację osób starszych w województwie podlaskim. Oprócz członków Rady Seniorów, powołanych przez marszałka Jerzego Leszczyńskiego w grudniu ubr., w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli m.in. dyrektorzy szpitali oraz dyrektorzy departamentu zdrowia UMWP.

 • Wiosenne kolędowanie z Konopielką w Knyszynie

  Miniaturka artykułu
  2018-04-09 15:35:21

  Międzynarodowe spotkania wiosennego kolędowania z Konopielką odbyły się w Ośrodku Kultury w Knyszynie w minioną niedzielę, 8 kwietnia. Na kolędowania przyjechało prawie 20 zespołów folklorystycznych z Polski, Litwy i Białorusi. Ich występy podziwiali m.in. Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski i Bogdan Dyjuk. Impreza została zorganizowana także dzięki wsparciu finansowemu z budżetu województwa.

 • Ulica Dominikańska w Choroszczy będzie remontowana do końca wakacji

  Miniaturka artykułu
  2018-04-03 13:48:41

  Już od 4 kwietnia br. jeden z głównych traktów miasta – ulica Dominikańska przejdzie remont. Oznacza to utrudnienia w ruchu, ale ulica nie zostanie zamknięta. Remont potrwa około 5 miesięcy.

 • 13. rocznica śmierci Jana Pawła II. Marsz na Krywlany

  Miniaturka artykułu
  2018-04-03 08:50:29

  2 kwietnia br., w poniedziałek wielkanocny przypada 13. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji co roku parafia Ojca Pio w Białymstoku organizuje marsz na Krywlany. W tym roku marsz na Krywlany odbył się w Wielki Piątek, 30 marca. Podczas marszu wierni rozważali stacje drogi krzyżowej. Z wiernymi szedł metropolita białostocki ks. abp. Tadeusz Wojda.

 • Poświęcenie pokarmów wielkanocnych na Rynku Kościuszki

  Miniaturka artykułu
  2018-04-02 13:00:54

  W Wielką Sobotę w południe Arcybiskup Metropolita Tadeusz Wojda poświęcił na placu przed ratuszem przyniesione przez mieszkańców Białegostoku pokarmy na stół wielkanocny. Wraz z Prezydentem Miasta i ks. Edwardem Kąkolem ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” przekazał zebranym życzenia paschalne.

 • Podlaska KAS udaremniła przemyt średniowiecznego grotu włóczni

  Miniaturka artykułu
  2018-03-28 08:32:52

  Przemyt średniowiecznego grotu włóczni udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach. Zabytkowy przedmiot próbował nielegalnie wwieźć do Polski 54-letni obywatel Białorusi.

facebook