Region

 • Nareszcie szerokiej drogi z Kleosina do Markowszczyzny

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:46:40

  Zarząd Województwa Podlaskiego, radni Sejmiku, przedstawiciele samorządów lokalnych, duchowieństwa, Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich i wykonawca Budimex uroczyście otworzyli dziś odcinek drogi z Kleosina do Markowszczyzny z obwodnicą Księżyna i Zalesian na moście rzeki Niewodniczanka. Budowa drogi trwała dwa lata.

 • Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 09:10:51

  W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego młodzież przywitał Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wraz z Elizą Szadkowską – Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi wręczył nominacje dziesięciu nowym członkom, którzy zostali przyjęci w skład Sejmiku po naborze uzupełniającym.

 • Major Władysław Raginis patronem pociągu POLREGIO w województwie podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2018-10-16 12:39:57

  W plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, REGIObohaterem województwa podlaskim został major Władysław Raginis. To właśnie ta postać zdaniem uczestników plebiscytu zasłużyła na szczególne wyróżnienie. Będzie nim nazwanie pociągu Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.

 • Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w Siemiatyczach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-15 18:57:21

  W poniedziałek, 15 października 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli samorządu, placówek edukacyjnych, duchowieństwa oraz mieszkańców Siemiatycz.

 • Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 685, na odcinku Żywkowo – Nowosady

  Miniaturka artykułu
  2018-10-10 12:51:48

  Na tę inwestycję czekali mieszkańcy powiatów i hajnowskiego i białostockiego. Ale za trzy lata – kiedy droga ma być gotowa – skorzysta z niej o wiele więcej osób, by wymienić tylko turystów jadących do Białowieży, czy licznych lokalnych przedsiębiorców. W środę, 10 października odbyło się symboliczne „wbicie łopaty” z okazji rozpoczęcia tej inwestycji. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentowali: marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno. W uroczystości udział wzięli też radni sejmiku, duchowni katoliccy i prawosławni oraz samorządowcy gmin i powiatów, których ta inwestycja dotyczy.

 • Propozycje Koalicji Obywatelskiej na wieś, miasto, zdrowie i organizacje pozarządowe

  Miniaturka artykułu
  2018-10-09 14:17:18

  Zdrowie, przedsiębiorczość, wieś i organizacje pozarządowe, a przy tym Zarząd Województwa przyjazny największym miastom regionu, by dokończyć ważne inwestycje to główne założenia programowe Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek, 8 października wicemarszałek Maciej Żywno, wicemarszałek Anna Naszkiewicz, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek i zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz – liderzy listy z poszczególnych okręgów do Sejmiku Województwa Podlaskiego przypomnieli program, z jakim idą do wyborów.

 • Redakcja „IT w Administracji” nagradza za wsparcie i rozwój Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej!

  Miniaturka artykułu
  2018-10-08 10:20:50

  25 października w trakcie pierwszego dnia Konwentu Informatyków Polski Wschodniej redakcja miesięcznika „IT w Administracji” wyróżni jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wspierały i rozwijały Sieć Szerokopasmową Polski Wschodniej.

 • Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej

  Miniaturka artykułu
  2018-09-24 10:47:50

  W niedzielę, 23 września marszałek Jerzy Leszczyński wziął udział koncercie inaugurującym obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i otwarciu zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej.

 • Solidarni z Polakami na Białorusi – niezwykły koncert w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-09-23 20:34:55

  Tłumy białostoczan bawiły się w sobotę, 22 września na Rynku Kościuszki w Białymstoku na koncercie „Solidarni z Polakami na Białorusi”, którego gwiazdą był zespół Lady Pank. Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz mieli zagrać w Grodnie już miesiąc temu, na obchodach 30-lecia Związku Polaków na Białorusi. Niestety, ich występ został odwołany, bo władze Grodna nie zgodziły się na planowane miejsce koncertu.

 • XXVI rocznica przeniesienia relikwii św. męczennika Gabriela

  Miniaturka artykułu
  2018-09-23 11:37:20

  21 września w przeddzień XXVI rocznicy przeniesienia relikwii św. męcz. Gabriela z Grodna do Białegostoku w białostockiej katedrze św. Mikołaja odsłużono całonocne czuwanie, któremu przewodniczył Jego Świątobliwość Papież i Patriarcha Aleksandryjski i całej Afryki Teodor II. W białostockiej katedrze zgromadzili się również hierarchowie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na czele z Jego Eminencją Metropolitą Warszawskim i całej Polski Sawą.

facebook