Region

 • Majówka z POLREGIO

  Miniaturka artykułu
  2018-04-25 14:41:45

  „Majówkowy zmysł podróżowania” to hasło pod którym największy przewoźnik kolejowy w Polsce przygotował nie tylko atrakcyjne cenowo promocje na przejazdy w okresie od 27 kwietnia do 7 maja. Majówka to także okazja do odkrycia zmysłowych zakątków nie tylko naszego Podlasia, ale innych regionów kraju i poznania nowych, dobrych relacji.

 • Uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia Gminy Łomża

  Miniaturka artykułu
  2018-04-22 16:43:48

  W niedzielę 22 kwietnia w Nowych Kupiskach odbyły się uroczyste obchody 45-lecia istnienia Gminy Łomża. Punktem kulminacyjnym obchodów było poświęcenie sztandaru z nowym herbem. Zarząd Województwa Podlaskiego na obchodach reprezentował Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Dzięki współpracy samorządu z mieszkańcami Augustowa powstaną kolejne miejskie ulice

  Miniaturka artykułu
  2018-04-22 16:43:31

  W piątek, 20 kwietnia burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i przedstawiciele Komitetu Budowy Ulic Ustronie i Pagórek podpisali umowę na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

 • Spotkanie dot. przygotowań do polskiej kampanii ETZT 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-04-18 12:36:36

  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Środowiska zaprasza na spotkanie „Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018”, skierowane do lokalnych koordynatorów kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Wiosenny Jarmark w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2018-04-16 09:33:49

  Jarmark Świętego Wojciecha jest z założenia imprezą nawiązującą do historii Ciechanowca. W minionych wiekach ciechanowieckie jarmarki organizowane na świętego Wojciecha trwające nawet dwa, trzy tygodnie i cieszyły się międzynarodową sławą. Skupiały handlarzy zwierząt (głównie koni) z terenu Polski i Europy Zachodniej, natomiast miejscowej ludności pozwalały na handel własnym rękodziełem i rzemiosłem. Nawiązując do handlowego charakteru dawnych jarmarków, corocznie na festynie twórcy prezentują swoje rękodzieło ludowe i artystyczne. Cennym uzupełnieniem oferty handlowej są także stoiska oferujące tradycyjne kulinaria podlaskie oraz poszukiwane na przełomie kwietnia i maja sadzonki kwiatów, warzyw, krzewów i drzew ozdobnych. Dodatkowych atutem Jarmarku jest możliwość uczestniczenia w pokazach prezentujących dawne rękodzieło i ginące zawody (np. ciesielstwo, kowalstwo, tkactwo, pisankarstwo itd.).

 • Funkcjonariusze Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 13:32:56

  We wtorek, 10 kwietnia br. na terenie powiatu sejneńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli auto, którym podróżował obywatel Litwy. W czasie sprawdzania dokumentów mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez duński wymiar sprawiedliwości.

 • Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Mońkach

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 10:20:41

  24 kwietnia (wtorek) w godzinach 10:00 – 13:00 w hali sportowej przy ulicy szkolnej 22 w Mońkach odbędą się pierwsze Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Jeżeli jesteś tegorocznym absolwentem, osobą bezrobotną lub poszukującą pracy, przedsiębiorcą lub pracodawcą to Targi są skierowane właśnie do Ciebie lub Twojej firmy.

 • Jak poprawić sytuację osób starszych? Obradowała Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-04-10 15:33:23

  Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego zebrała się we wtorek, 10 kwietnia by wspólnie zastanowić się, jak poprawić sytuację osób starszych w województwie podlaskim. Oprócz członków Rady Seniorów, powołanych przez marszałka Jerzego Leszczyńskiego w grudniu ubr., w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli m.in. dyrektorzy szpitali oraz dyrektorzy departamentu zdrowia UMWP.

 • Wiosenne kolędowanie z Konopielką w Knyszynie

  Miniaturka artykułu
  2018-04-09 15:35:21

  Międzynarodowe spotkania wiosennego kolędowania z Konopielką odbyły się w Ośrodku Kultury w Knyszynie w minioną niedzielę, 8 kwietnia. Na kolędowania przyjechało prawie 20 zespołów folklorystycznych z Polski, Litwy i Białorusi. Ich występy podziwiali m.in. Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski i Bogdan Dyjuk. Impreza została zorganizowana także dzięki wsparciu finansowemu z budżetu województwa.

 • Ulica Dominikańska w Choroszczy będzie remontowana do końca wakacji

  Miniaturka artykułu
  2018-04-03 13:48:41

  Już od 4 kwietnia br. jeden z głównych traktów miasta – ulica Dominikańska przejdzie remont. Oznacza to utrudnienia w ruchu, ale ulica nie zostanie zamknięta. Remont potrwa około 5 miesięcy.

facebook