Region

 • Niepodległa - moja flaga

  Miniaturka artykułu
  2019-04-25 10:57:51

  Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

 • Podzielić się dobrocią - Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

  Miniaturka artykułu
  2019-04-20 00:23:33

  Wspólna modlitwa, potrawy zgodne z polską tradycją i świąteczna atmosfera – już po raz piąty w niedzielę wielkanocną (21.04) w gościnnych progach Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku stanie wielki świąteczny stół przygotowany z myślą o potrzebujących i samotnych. Śniadanie rozpocznie się tuż po mszy rezurekcyjnej o godz. 7.30 Zapraszają Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku. Gościnę znajdzie tu nawet osiemset osób.

 • Konferencja w Łańcucie dotycząca trasy via Carpatia

  Miniaturka artykułu
  2019-04-18 15:19:52

  Podpisanie Deklaracji Łańcuckiej III, dokumentu dotyczącego wzmocnienia współpracy w zakresie transportu w Europie Środkowej i Południowej, to jeden z efektów Konferencji „Korzyści dla regionów wynikające z wdrożenia trasy Via Carpatia”. W czwartkowym (17 kwietnia) spotkaniu w Łańcucie województwo podlaskie reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś oraz Juliusz Jakimowicz, z-ca dyrektora Gabinetu Marszałka.

 • POLREGIO zapewni więcej miejsc w pociągach kursujących na terenie województwa podlaskiego w okresie świątecznym

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:46:16

  Spodziewając się zwiększonego zainteresowania podróżami koleją w okresie świątecznym, Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, zapewnią więcej miejsc siedzących w wybranych pociągach kursujących na najbardziej popularnych trasach.

 • Szykuje się remont dróg dojazdowych w Michałowie

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:45:56

  Chodzi o drogi żwirowe, trzeciej kategorii, głównie dojazdy do pól na terenie gminy Michałowo. Plan jest taki, żeby w ciągu 5 lat wyremontować wszystkie odcinki wymagające naprawy. Każdego roku gmina chce na ten cel przeznaczyć około 700 tys. zł. To już ostatni etap naprawy dróg. Odcinki łączące Michałowo z okolicznymi miejscowościami i drogi łączące wsie, gmina ma już wyasfaltowane.

 • Most łączący naukę, biznes i samorząd z nowoczesną technologią

  Miniaturka artykułu
  2019-04-05 16:53:10

  Ponad 300 uczestników, 30 ekspertów, osiem profesjonalnych warsztatów i jeden sztandarowy cel – upowszechnianie wiedzy o gospodarce 4.0, jej mechanizmach i możliwościach oraz roli jaką w tym wszystkim pełni lider - to przewodnia tematyka czwartej edycji Kongresu Liderów Zmian.

 • Pokrzywdzeni przestępstwem mogą liczyć na pomoc w Okręgowym Ośrodku Pomocy

  Miniaturka artykułu
  2019-04-01 16:12:41

  Towarzystwo Amicus będzie prowadziło Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku w latach 2019-2020. Placówka niesie pomoc potrzebującym - zapewnione są całodobowe dyżury telefoniczne, dostęp do osoby pierwszego kontaktu oraz zespół specjalistów w zakresie udzielenia pomocy prawnej i psychologicznej.

 • W sobotę zgasną światła w ramach akcji "Godzina dla Ziemi WWF". W Podlaskiem także

  Miniaturka artykułu
  2019-03-29 14:46:01

  Akcję „Godzina dla Ziemi” od 2007 roku organizuje World Wide Fund for Nature (WWF, Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). W ostatnią sobotę marca wyłączane są światła na całym świecie - pod rzymskim Koloseum, operą w Sydney czy wieżą Eiffla. Nasz region także wspiera inicjatywę, ale przyłączyć może się każdy w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety.

 • POLREGIO z nowym systemem sprzedaży biletów on-line i aplikacją mobliną

  Miniaturka artykułu
  2019-03-26 13:09:34

  POLREGIO zakończyło kolejny etap unowocześniania obsługi pasażerów. Klienci spółki mogą już korzystać z nowoczesnego, intuicyjnego systemu sprzedaży biletów on-line oraz z aplikacji mobilnej.

 • Podlaski Raginis wyruszył w pierwszą trasę

  Miniaturka artykułu
  2019-03-22 14:09:35

  Przez najbliższy rok na trasach Białystok - Ełk, Białystok - Kuźnica Białostocka i Białystok – Szepietowo będzie jeździł pociąg z wizerunkiem Władysława Raginisa. To właśnie kapitan Wojska Polskiego w Korpusie Ochrony Pogranicza, dowódca obrony Wizny został wybrany REGIObohaterem województwa podlaskiego w konkursie zorganizowanym przez Przewozy Regionalne.

facebook