Region

 • Mieszkańcy gminy Boćki wybierają wójta w drugiej turze wyborów

  Miniaturka artykułu
  2017-07-23 13:28:37

  O ten urząd ubiegają się: Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz. Przedterminowe wybory są konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył w kwietniu rezygnację i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.

 • Festyn stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-07-23 13:27:53

  Dobiega końca wakacyjny obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na zakończenie pobytu młodzieży w Białymstoku, w niedzielę 23 lipca o godz. 9.30 w archikatedrze została odprawiona Msza św. O godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert poprzedzi występ zespołu Winnica (od godz. 14.30) i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 • We współpracy z mieszkańcami w Augustowie przebudowano kolejne drogi

  Miniaturka artykułu
  2017-07-22 13:15:02

  W piątek, 21 lipca w obecności mieszkańców Augustowa odebrano wykonaną drogę wewnętrzną dojazdową do budynku Obrońców Westerplatte 11 oraz przebudowaną ulicę Perstuńską. Obydwie inwestycje zrealizowane zostały w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z mieszkańcami ulic.

 • W obronie niezawisłości sądów manifestuje Polska, manifestują też białostoczanie

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 21:49:48

  Kilkaset osób, nawet do tysiąca – każdego wieczoru przez trzy dni w tym tygodniu - białostoczanie dawali swój wyraz sprzeciwu proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w sądownictwie, które w zgodnej opinii prawników oznaczają koniec z konstytucyjnym trójpodziałem władzy w Polsce. Wznoszono okrzyki „Wolne sądy”, „Wolność, równość, demokracja”. Najbardziej wzruszający moment w czwartek nastąpił, kiedy zgromadzeni (wielu miało na koszulkach przyklejony słynny już napis ”Gorszy sort Polaków”) - wspólnie, przy blasku świec od początku do końca odśpiewało Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. W piątek odśpiewano zaś "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

 • W Augustowie powstał nowy, wielorodzinny, budynek mieszkalny wybudowany przez miejską spółkę

  Miniaturka artykułu
  2017-07-19 14:24:56

  W środę, 19 lipca burmistrz Augustowa Wojciech Walulik przekazał mieszkańcom Augustowa pierwsze klucze do mieszkań w nowo wybudowanym bloku przy ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Blok posiada 10 mieszkań o wysokim standardzie, w których zamieszka ok. 30 mieszkańców Augustowa. Nowy budynek wielorodzinny jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 • Konwent dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy

  Miniaturka artykułu
  2017-07-17 11:52:36

  W poniedziałek 17 lipca, w Supraślu, rozpoczął się dwudniowy konwent dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy. Spotkaniu przewodniczyła Janina Mironowicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego z dyrektorami spotkał się Marszałek Jerzy Leszczyński.

 • Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedzają Białystok i Podlaskie

  Miniaturka artykułu
  2017-07-14 15:00:27

  Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spędzają w naszym regionie wakacje. Obóz rozpoczął się od uroczystej mszy św. w piątek 14 lipca. 700-osobowa grupa młodzieży, ubranej w żółte koszulki, spędzi w Białymstoku i województwie podlaskim 11 dni zgłębiając historię i kulturę regionu. Poinformowali o tym na dzisiejszej, 14 lipca konferencji prasowej: bp Henryk Ciereszko, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i ks. Dariusz Kowalczyk przewodniczący zarządu Fundacji.

 • Parapety i płyty meblowe skrywały papierosową kontrabandę

  Miniaturka artykułu
  2017-07-12 09:04:45

  Funkcjonariusze podlaskiej KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt 420 tys. sztuk papierosów. Kontrabanda ukryta była w specjalnie przygotowanych płytach meblowych ze sklejki oraz drewnianych parapetach, które przewożone były w polskiej ciężarówce. Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek w Polsce, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 480 tys. złotych.

 • 76. rocznica zbrodni w Jedwabnem. Przeprosiny katolickiego biskupa

  Miniaturka artykułu
  2017-07-11 10:59:11

  W poniedziałek, 10 lipca uczczono pamięć ofiar zbrodni w Jedwabnem. W uroczystościach wzięli udział między innymi Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, przedstawiciele Prezydenta RP i premiera RP, przedstawiciele ambasad Izraela, Niemiec i USA, wiceprezes IPN Mateusz Szpytma, duchowni różnych wyznań, w tym Przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski bp Rafał Markowski.

 • Coraz więcej mieszkańców Suwałk

  Miniaturka artykułu
  2017-07-11 09:49:54

  Nie sprawdzają się pesymistyczne prognozy Głównego Urzędu Statystycznego z 2014 roku, które mówiły o tym, że w 2016 roku w Suwałkach mieszkać będzie 69 093 osoby. Oficjalne dane GUS podają, że na koniec 2016 roku w Suwałkach było 69 626 mieszkańców – to o 256 więcej niż rok wcześniej. To zasługa dodatniego przyrostu naturalnego oraz pierwszego od ponad kilkunastu lat dodatniego salda migracji.

facebook