Dodana: 21 grudzień 2017 15:06

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2017 15:06

Uroczyste otwarcie ulicy Glinki w Augustowie

Rok 2017 to rok upływający pod hasłem rozwoju infrastruktury miejskich dróg. W czwartek, 21 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie, największej w tym roku inwestycji drogowej w Augustowie, ulicy Glinki w dzielnicy Borki.

Ilustracja do artykułu 1.fot.UM.jpg

- Bardzo się cieszę, że przekazujemy mieszkańcom drogę o wysokim standardzie. Nowo wybudowana ulica ma bardzo ważne znaczenie dla dynamicznie rozwijającej się dzielnicy – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Na ulicy Glinki o długości 717,50 m zrealizowano szeroki zakres prac. Wykonano budowę jezdni asfaltowej, zjazdów na posesję z kostki betonowej, obustronnych chodników dla pieszych. Wybudowano również ścieżkę rowerową z kostki betonowej. Przebudowano sieć wodociągową, sanitarną, kanalizację deszczową, linię energetyczną oświetlenia ulicznego. Wykonawcą inwestycji była firma EKODROM sp. z o. o. z Augustowa w partnerstwie z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S. A. z Suwałk.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 4,58 mln zł. Zadanie współfinansowane również ze środków Powiatu Augustowskiego w wysokości ok. 1,6 mln zł.

 za: UM Augustów

facebook